Wpis z mikrobloga

Mirki #pytanie - czy da się jakoś zlokalizować zagubiony #telefony, jeśli geolokalizacja była wyłączona, aparat jest wyłączony, opcje odzyskiwania #android nie dają rezultatu. Chodzi mi o rozwiązania - że tak napiszę - pozatechniczne, czyli np. udanie się do operatora i próba namierzenia itp. Nie chodzi nawet o sam aparat, ale miałem na nim dosłownie jeden numer, którego inaczej nie odzyskam. Oczywiście ogłoszenia na grupach miejskich FB dałem

Ewentualnie, może ktoś z #rzeszow jest w stanie podpowiedzieć, gdzie szukać - w sensie jakieś punkty w mieście, gdzie można oddać znalezioną rzecz, jeśli takowe istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@rissah policja jest bardzo skuteczna 80% odzyskują.
Tylko musisz stanowczo zgłosić kradzież a nie zagubienie i koniecznie musisz podać IMEI

Jak chodzi tylko o numer to logujesz się na konto google na innym telefonie i przywracasz kontakty.
Jak chodzi tylko o numer to logujesz się na konto google na innym telefonie i przywracasz kontakty.


@rraaddeekk: próbowałem - nie działa. Nie mam pojęcia, czemu. A co do Policji - niespecjalnie jak mam zgłosić kradzież, bo nie było okoliczności, w której ktokolwiek mógł go ukraść, a nie chcę aż tak ordynarnie kłamać. IMEI mam, wszystkie papiery itp., ale na Policję mam "za słabe" okoliczności.
@rissah nie panikuj. Pamiętasz kiedy ostatnio miałeś tel
?
Mówisz ze szedłes a obok ciebie przechodziła grupa ludzi.
Za jakiś czas zorientowałes się ze nie masz telefonu i jesteś przekonany że oni go ukradli.
Kieszonkowcy.
Policjant będzie naciskać czy na pewno nie zgubiłes ale bądź twardy.
Znam przynajmniej 3 osoby które zgubiły telefon popijaku i odzyskały w ten sposób.
@rraaddeekk: Zgubiłem go 27.09 - z tego dnia mam logi, zanim bateria padła. Szukałem we wszystkich potencjalnych miejscach, gdzie mogłem go zgubić, do tego dochodzą ze trzy "na mieście". No nic, pomyślę, dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha - rozumiem, że procedura (w uproszczeniu) jest taka, że Policja zgłasza się do operatora, operator odpisuje, Policja daje znać, czy się udało, czy nie.
@rissah może miałeś kontakty zapisane ma innym koncie tylko?
Jakiej marki telefon?
Jak samsung to kontakty zapisują się na koncie Samsung domyślnie a nie na Google, więc w ten sposób jeszcze powalcz.
@Pangia: właśnie - może w tym kierunku pójdę, bo potencjalne miejsca, gdzie mogłem go zgubić, to jednocześnie bardzo łatwo go odnaleźć (nie żaden las itp., raczej market, ulica)