Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na tym sławnym już Klerze i powiem wam że gdyby nie ta nagonka na ten film to przeszedłby on sobie bez większego echa. Owszem byłby mały szum z racji chwytliwego tematu ale prędko by ustał bo nie jest to jakieś wybitne dzieło. Sam film dobrze się ogląda i nie można się na nim nudzić. Nie wątpie że wydarzenia w nim przedstawione mogły mieć miejsce, ale niektóre sytuacje moim zdaniem są mocno przerysowane.
99% księży przedstawionych w tej produkcji, są ludźmi o wątpliwej moralności, a przynajmniej takie wrażenie sprawiają. Nie mówie tu o głównych bohaterach bo tutaj każdy z nich jest złym kapłanem.
Dla mnie ten film jest krytyką całego kościoła (nie tylko księży) i wiary, Smarzowski dobitnie pokazał to w końcówce filmu.
Wiernym też sie dostało bo reżyser pokazał ich jako potulnych baranów. Celowo mówię baranów bo jak nazwać ludzi którzy pozwalają na odprawianie sakramentów pijanym księżom? Nie wiem czy takie sytuacje mają miejsce ale jeśli tak to właśnie tacy wierni są winni temu że mają takich kapłanów jak w Klerze.
Problem pedofili w kościele został tu trochę pobieżnie potraktowany, walenie wódy jest na pierwszym miejscu, kasa i skorumpowanie księży na drugim. Sam zwiastun jest bardzo mylący bo nie jest to film zabawny.
Jestem katolikiem, film oceniam na 6/10 i uważam że nie jest to kamień milowy wśród filmów i on sam nic nie zmieni.
#film #kler #wiara #oswiadczenie
Daje też #bekazkatoli bo tak odbieram ten film
  • 5
wystarczy dodać troche kontrowersji i z miernego filmu robi sie dzielo


@KrwawyPacyfista: Nie, kontrowersja nie zmienia filmu w dzieło. To że jakiś film obejrzało milion osób, to nie oznacza, że jest lepszy od tego, który obejrzało 100 tysięcy. Jeśli stosować tę logikę, to opery mydlane to są mega artystyczne dzieła światowego formatu.
Nie mówie tu o głównych bohaterach bo tutaj każdy z nich jest złym kapłanem.


@piotria:
Kiedy właśnie ksiądz grany przez Więckiewicza okazuje się być generalnie dobrym, odpowiedzialnym za swoje czyny człowiekiem.

Ten grany przez Jakubika też ostatecznie usiłuje się zrehabilitować, i przyznać do wszystkiego, tylko hierarchia go blokuje.

Problem pedofili w kościele został tu trochę pobieżnie potraktowany


@piotria:
Jak dla mnie właśnie pedofilia jest przerysowana. W pewnym momencie okazuje się,