Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Mirasy xD co ja odjaniepawliłem to ja nie wiem.

Jak sobie poczytacie moje wpisy to pisałem o rekrutacji i ludziach z bootcampów. Wspomniałem wtedy, że jedna osoba (różowa) wykazywała minimalne predyspozycje na programistkę. Głupi byłem i to samo HR i szefostwu powiedziałem.
No i teraz mam. Od poniedziałku laska u nas będzie się stażować przez 3 miesiące i #!$%@? ja mam być jej mentorem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie ważne, że przeze mnie płakała (info w moim wcześniejszym wpisie).

No cóż. Muszę przez weekend ogarnąć czym ją zająć żeby mi za dużo czasu nie zabierała xD
Rzucajcie pomysły, co mogłaby pisać. Jakiś wybiorę i każe jej zrealizować ( ͡º ͜ʖ͡º)
#programowanie #rekrutacja #naukaprogramowania
I otwieram tag, na którym będę Wam zdawać raporty: #leniwieczostalnauczycielem
  • 19
@LeniwiecPracoholik: zapewne projekt za grube hajsy ma środowisko stagingowe czy testowe, poza tym jakoś lokalnie projekt musicie odpalać? nikt nie mówi że jej zmiany od razu mają lecieć na produkcję, ale (*po wdrożeniu się*) drobne zmiany jak najbardziej może robić i po Twoim, jako mentora, przeglądzie mogą pójść dalej. Chyba nie po to jest przyjęta na staż, by w pracy robić zadanka z neta. To samo mogłaby robić w domu. Poczytaj
@LeniwiecPracoholik: nie, ja swój staż zaczynałam prawie 2 lata temu i byłam, nie licząc 2 miesięcznego szkolenia, samoukiem. Wrzucono mnie od razu do projektu i bardzo dużo się wtedy nauczyłam. Byłabym wkur$%^&* gdyby ktoś kazał mi rozwiązywać zadania - chciałam nabyć nieco doświadczenia komercyjnego i cel osiągnęłam. Jeśli odsuniesz ją od projektu, to nie będzie miała możliwości zobaczyć jak jest w prawdziwej pracy - nie pozbawiaj jej tego.
@LeniwiecPracoholik: dajesz jej jakąś zajmującą czas pierdołę na początek i obserwujesz co robi (np. czy automatyzuje, czy zmienia wszystko odręcznie) niekonicznie w projekcie przy którym będzie pracować, a kolejne taski to już projekt.
@LeniwiecPracoholik: nie żeby coś no ale może empatii trochę, też kiedyś zaczynałeś. Wrzuć ją w projekt - nawet jeśli miesiąc się będzie wdrażać to i dla niej i dla firmy lepiej niż jak jej przez cały staż każesz na codewars siedzieć lol.
Ciekawostka - ludzie którzy pracują nad kodem HotSpot(JVM) pierwszy commit walą po 6-9 miesięcy, a wydaje mi się, że to nie świerzaki XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@reneene Skąd wiesz, co powiedziałem dokładnie? Może jeszcze wiesz co jadłem na obiad? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i trochę chwalę, trochę żalę. Ogólnie mam ubaw, bo jak pisałem we wcześniejszym moim wpisie na Mirko, ta kobieta popłakała mi się na rozmowie.

@katarzynkaN cóż ma predyspozycje, bo ogarnia logikę. Wyuczyła się wszystkich regułek na pamięć, ale czy jest w stanie pisać kod? Nie wiem. Jedyna jej styczność z programowaniem
@LeniwiecPracoholik: Pierogi ruskie? :D Nie no, dokładnie nie wiem, ale to było przykładowe zdanie dla JakTamCoTam, pokazujące, że "minimalne" w tym kontekście oznaczało "bardzo małe, ale istniejące" - z naciskiem na "istniejące". Coś jak różnica między "few" i "a few".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeniwiecPracoholik: leczysz swoje kompleksy na niewinnej dziewczynie? Daj jej zadanie, nie za trudne, nie za łatwe, co w między czasie robi ktoś inny, jak sobie nie poradzi to sprawdzi u kogoś rozwiązanie