Wpis z mikrobloga

Trwa sezon na kasztany. Ja jeszcze nie piekłam (kupuję w sklepie, nie zbieram), ale zamierzam w najbliższych dniach nadrobić zaległości, bo to nic trudnego i smaczne.
Szczerze to nawet nie wiedziałam, że w Polsce można gdzieś zbierać kasztany jadalne. Zainteresowanym uprawą tego gatunku polecam ten artykuł. Na blogu i kanale yt pojawia się ostatnio coraz więcej wskazówek, jakie rośliny dostarczające pożywienia sadzić w zmieniającym się klimacie.

Kasztany jadalne (Castanea sativa) nie występują w naszych lasach, ale coraz więcej osób uprawia je w ogrodach. Kasztan jadalny należy do zupełnie innej rodziny co kasztanowiec, jest krewniakiem dębu i buka. Z kasztanowcem łączy go tylko podobny wygląd orzechów.


#zdrowiepaleo #jedzzwykopem #gotujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Pobierz Z.....o - Trwa sezon na kasztany. Ja jeszcze nie piekłam (kupuję w sklepie, nie zbier...
źródło: comment_Bu3IO0ISI1pW4d8vCPOsYVK4YNYqcU67.jpg
  • 3
@ZdrowiePaleo: Mieszkam w niemczech i rośnie tu tyle tego, że trzeba uważać na spacerze, by w głowę nie dostać tym ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kilka razy próbowałem, ale nie umiem się do nich przekonać ¯\_(ツ)_/¯