Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku postanowiłem wydawać corocznie książkę pod szyldem swojego bloga (#manualzielarski). Wówczas zająłem się tematem substytutów kawy arabskiej, jako słabo opracowanym i relatywnie mało znanym zagadnieniem. Ponieważ przyjąłem jedyny dostępny mi, ale bardzo ułomny sposób dystrybucji, nie przyniosła ona kokosów - zresztą kilka miesięcy później wrzuciłem cały tekst na swoją stronę. Dziś jestem bogatszy o zdobyte wtedy doświadczenia, ponadto znalazłem bardzo elastycznego wydawcę (Ridero), więc zapowiadam wszem i wobec: tylko 31 dni (miesiąc) dzieli mnie od premiery drugiej książki, którą nazwałem "Archidoxis Magica i inne traktaty".

Jest to pozycja zupełnie odmienna od poprzedniej. Zająłem się tematem tak niszowym, że paradoksalnie pomysł może chwycić i zainteresować nowych czytelników - przetłumaczyłem trzy szesnastowieczne traktaty wielskiego Paracelsusa.
Tytułowy - Archidoxis Magica, znany także jako De Medicina Coelesti łączy w sobie zagadnienia medyczne, astrologiczne oraz alchemiczne. Opisuje sposoby wykonania doprawdy przedziwnych i niezwykłych leków oraz pieczęci, które miały przynieść ulgę w wielu chorobach. De Occulta Philosophia omawia zagadnienia związane z magią, czarnoksięstwem, ochroną przed urokami i poszukiwaniem skarbów. De Spiritibus Planetarum to klasyczny traktat alchemiczny, który opisuje kolejne etapy wytworzenia kamienia filozoficznego. W książce znajdzie się także sporych rozmiarów słowniczek pojęć trudnych oraz uzupełnień, a także dodatkowy tekst A. Smakosza o nieznanej pasji Nostradamusa - przyrządzaniu i konserwacji przetworów owocowych :)

"Archidoxis Magica i inne traktaty" ukażą się w sklepie Ridero w dwóch wersjach: e-book (epub) oraz Print-On-Demand. Dołożę wszelkich starań, aby wersja papierowa nie kosztowała więcej niż 30-35 złotych (bez kosztów przesyłki).

Co myślicie o tematyce? Zrazu wydaje się zupełnie niezwiązana z tematyką bloga, ale zaręczam, że ma naprawdę wiele wspólnego.

#manualzielarski #chwalesie #historia #magia #okultyzm
Praktisch - W ubiegłym roku postanowiłem wydawać corocznie książkę pod szyldem swojeg...

źródło: comment_PdZWpunVO5ZgW6gh6vc3gDtqTqrb4Hwm.jpg

Pobierz
  • 2
@Praktisch: Idealna lektura na jesienne wieczory, czytałabym (ʘʘ)

Co myślicie o tematyce? Zrazu wydaje się zupełnie niezwiązana z tematyką bloga, ale zaręczam, że ma naprawdę wiele wspólnego.


Oczywiście że ma wiele wspólnego. Przecież zioła mają zastosowanie w wielu dziedzinach, a już napewno w medycynie, magii czy alchemii.

Wołaj za miesiąc, żebym nie zapomniała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lenalee: O ziołach wiele w traktach nie ma, ale blog zajmuje się także historią ochrony zdrowia. Możemy oczywiście śmiać się z tamtych praktyk, ale tak czyniono i święcie w to wierzono - zatem nie widzę powodu, aby nie poruszać tego tematu :) Alchemia także odcisnęła mocne piętno na farmacji, którą również się zajmuję :)