Wpis z mikrobloga

Wrzucam wam filmik @WujaAndzej, ktory znalazlem wczoraj przypadkiem i przypadkiem tez bylem u psychologa, szukałem sytuacji w moim życiu, które spowodowały moją fobię społeczną. No i wuja ma rację, wolna wola nie istnieje, a nasze uczucia to #!$%@? chemia w mózgu XD, to wszystko jest bez sensu. To kim jesteśmy to nasze geny + doświadczenia z całego życia, które nawet nie wiemy jak bardzo mają wpływ na to kim się stajemy (albo raczej czym, sam już nie wiem). Dowiedziałem się wczoraj, że sytuacje, które muszę wygrzebywać z pamięci, nie myślałem o nich bardzo dawna, mogą mieć wpływ na to, że mam teraz fobie społeczna XDDDDDDDD. A pomyślmy o tej chemii w mózgu, ktoś kto jebnął kiedyś mdma, na pewno myślał o tym jak to jest możliwe, żeby czuć się aż tak dobrze i to dzięki jakiejś malutkiej tabletce, więc to jak się czujemy na codzień też zależy od tego co tam nasze ciało wyprodukuje, jakie witaminy dostaniemy itd. I gdzie tutaj nasze 'ja', gdzie wolna wola? No niby, nasze życie to wybory, i decyzje podejmujemy 'SAMI'. Ale np. na trzeźwo nie podbijesz do dziewczyny, po pigule, bez problemu, więc gdzie jest to Twoje 'ja', sam podjąłeś decyzję czy zrobiła to odrobina substancji w Twoim mózgu? XD No dobra, jest jeszcze opcja, że substancje psychoaktywne zmieniają Twoje wybory, ale pod wpływem czego podejmujesz decyzje na trzeźwo? Pod wpływem sumy każdego najmniejszego doświadczenia w Twoim życiu, wczoraj szukałem z psychologiem sytuacji w życiu, o których "zapomniałem" tj. nie myślałem od baaaardzo dawna i mogły spowodować u mnie traumy. I ktoś mi teraz #!$%@? mówi, że straciłem przez te sytuację swoją młodość, #!$%@?łem sobie życie? XDDDDDDDD to życie to jakiś #!$%@? żart, jesteśmy jak taka tocząca się kula śniegu, i obklejamy się tym co stanie nam na drodze, albo gównem, albo świeżymi płatkami śniegu, NIE MAMY WPŁYWU NA NIC
#gownowpis #psychologia #filozofia #przegryw #fobiaspoleczna

na pewno się gdzieś myle, ale powiedzcie mi w którym miejscu i sorry za błędy ale nie chce mi się nawet tego drugi raz czytać
c.....l - Wrzucam wam filmik @WujaAndzej, ktory znalazlem wczoraj przypadkiem i przyp...
  • 22
  • Odpowiedz
@WujaAndzej to dobrze że się nad tym zastanawiasz bo ma to znaczenie czym naprawdę jesteś a nie jesteś tym czym myślisz że jesteś, nie jesteś swoim umysłem - trochę to #!$%@? ale da się w miarę zrozumieć, polecam na początek "Potęga teraźniejszości" Tolle'a, jak nadal uważasz że świat to tylko jakaś #!$%@? pomyłka i zbieg okoliczności zobacz ilu ludzi obserwuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz