Wpis z mikrobloga

@dkm17 wykopki otwierają ankiety z tor browsera nic tu nie da używanie mordoksięgi. Ba pytanie o fejsika też jest takie mało precyzyjne, bo można go używać w różny sposób, dobre było by pytanie ile postów na fejsbuniu zamieściłeś(łaś) w ostatnim roku/mc/tygodniu etc. Ewentualnie czy masz aplikację w telefonie bo też to dużo mówi.
@dkm17: Może ja głupi jestem, albo te zagadki za trudne, ale chyba bym musiał pół dnia przy tym spędzić, żeby nad każdą się dobrze zastanowić. Nad pięcioma takimi pytaniami może bym się jeszcze pochylił, ale tak to za dużo tego.
skonczylem, strzelalem w jednej z bracmi, bo nie pamietam rozwiazania orginalnej zagadki i nie chce mi sie juz przez to przechodzic, w 2 mi sie nie chcialo liczyc tego analitycznie i stwierdzilem, ze wezme sobie odpowiedzi i sprawdze czy jak podstawie do wzorow to wyjdzie prawidlowo (predkosc rowerzysty i herosi), w jednym nie chcialo mi sie liczyc i sprawdzilem w excelu (obwod trojkata). jak na niedoszlego inzyniera to czuje sie zazenowany, ze
@wypokowy_expert: no ja wiem że się da, wystarczy znać twierdzenie pitagorasa i wynikające z niego następstwa o których nie mówią w szkole xD bo a^2 + b^2 = c^2 to jest tylko minimalny ułamek tego twierdzenia, dużo bardziej istotne następstwo to to że można sobie wziąć dwie względnie pierwsze liczby dodatnie całkowite i wyliczyć z nich takie a,b,c spełniające te równanie
@progressive: suma jeszcze tych liczb musi być liczbą nieparzystą, to działa w ten sposób że istnieją takie m,n które są względnie pierwsze i ich suma jest liczbą nieparzystą gdzie:

c = m^2+n^2
b = 2mn
a= m^2-n^2

w tym wypadku m i n wynoszą 15 i 14

i spełniają one równość a^2+b^2=c^2

najgorsze że w szkole w ogóle się o tym nie wspomina xD

@PC86: nie ma, jest tylko jedno
strzeliłem dwa (to z płaszczyzną w sześcianie i z przyprostokątną) bo bym siedział do jutra nad tym. reszta jakoś poszła ale @dkm17 wisisz mi godzinę z życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) niezły masaż szarych komórek..