Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sloiko-student_1: Szybko wrócisz w objęcia Windowsa. Zaczną Ciebie wkurzać wszystkie niedorobione rzeczy w Linuxie. Skorzystaj tam z jakiegoś VPNa bez użycia terminala. Obejrzyj film z kodekiem H.265/HEVC w 4k, jeśli nie ma sprzętowego wsparcia z karty graficznej bo producenci nie dodają go w sterownikach dla Linuxa. Na komputerze z kartą dźwiękową inną niż zintegrowana, włącz muzykę ze Spotify lub z MP3 albo nawet z YouTube, na głośnikach 5.1 i zrób aby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Tldr na dole

@pawelkoszalin2: soa#1 (oprocz 4k, nie mam). Netfilx śmiga w ff (chociaz przeniosłem się na kodi). Z kartami nie mam problemu (korzystam z dwóch naraz, cretive xfi pro i jakiś inny, nagrywanie wielościeżkowe w DAWie) i w sumie nigdy nie miałem problemu (w av linux piękne jest przypisywanie programu do karty btw, klikalnie).

(...) bez użycia terminala.
Imho terminal znacznie ułatwia pracę, no ale to słowa linuksiarza, więc się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interface: "KDE Plasma jest najpiękniejsza" tylko karwa twarz barabasz, nie mogłem wyklikać terminala, a żadnego skrótu na to nie było xD. Nie wiem, czy to wina mint + kde, czy co. Musiałem na innej powłoce dociągnąć jakiś inny emulator, coby się w menu pojawił. Cinammon git, xfce ftw.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interface: kde connect jest świetne. Z plasmy korzystałem dla testów ale będę wojował dalej. Mam skrypty na otwiranie ff z daną stroną, więc jakoś to działa ;)

Póki co bawię się z uefi bo kupiłem pc od kumpla i wcześniej nie grzebałem w tym(w10 veracrypt, mint lvm i mam cyrki troche wynikające z niewiedzy).

Dzięki za podpowiedzi