Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wymienić kilka tysięcy PLN na GBP. Jak to najlepiej zrobić, żeby jak najmniej stracić? Mogę dysponować zarówno gotówką jak i przelewem, ale docelowo potrzebuję funtów w gotówce (a nie dysponuję też zadnym kontem walutowym). Z góry dzieki za odpowiedzi!
#waluty #kantor #pieniadze
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IceBeast: idziesz do dobrego kantoru w swoim mieście, powinni dać Ci lepszą cenę w przypadku wymiany większej kwoty.
spread przy GBP jest zazwyczaj w okolicach 10 groszy, w internetowych 3-4, dla 30 zł oszczędności nie chciałoby mi się bawić w zakładanie kont.
  • Odpowiedz
@IceBeast: na cinkciarz.pl transakcje społecznościowe. Tylko potrzebowałbyś konta w banku prowdzącym obsługę kasową. Większą ilość GBP to i tak trzeba złożyć dyspozycję wypłaty i poczekać pewnie z 2-3 dni aż dowiozą ze skarbca.
Jesli potrzebujesz na cito, to negocjuj.
W Warszawie - 777 w podziemiach Mariotta. Aktualne kursy hurtowe http://777.com.pl/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uhu8: to wynika akurat z beznadziejnych kursów oferowanych przez banki przy spłatach kredytu.
na szybko teraz sprawdziłam - na cinkciarzu różnica kupno/sprzedaż to 3 grosze
ostatnio wymieniając stacjonarnie miałam 9 groszy. Różnica 6 - połowa z tego (zakładając, że kurs właściwy jest pośrodku) 3 gr na funcie. Przy 1000 GBP to 30 zł różnicy. Przy jednorazowej transakcji, nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@xentropia: akurat mój bank miał zawsze ten sam kurs na obsługe rachunku walutowego jak i na kredyt.
Ba, był tym, który pozwolił spłacach we frankach zanim była rekomendacja S (pierwszy raz póbowałem w 2006r., rekomendacja w 2008 chyba); jak i w ogóle wypłacił część kredytu we frankach bo tak stronom pasowało.
  • Odpowiedz