Wpis z mikrobloga

Hackerzy są największym zagrożeniem dla szpitali. Zaraz przed płynami ustrojowymi innych pacjentów, które wsiąkają w materace i zaszywanymi w ciałach podczas operacji tamponami. Czy polska służba zdrowia jest gotowa na hackerów, skoro nie jest gotowa nawet na pacjentów? https://niebezpiecznik.pl/post/do-listy-szpitalnych-zagrozen-musimy-dopisac-hackerow-raport-ecri/

#medycyna #lekarz #sluzbazdrowia #bezpieczenstwo #security #hacking #niebezpiecznik
Pobierz
źródło: comment_BSOycMfOGqKH19VEpOe8DdvjShXGo4yn.jpg
  • 12
Niestety, jak w każdej korporacji, tak w służbie zdrowia musi dojśc do fuckupu żeby ktoś zainteresował sie bezpieczeństwem.


@lis6502: ja chce widziec pana informatyka od myszek i aktualizacji adobe readera 2,5k brutto który zajmuje sie bezpieczenstwem szpitala powiatowego w pcimiu dolnym xD
@Ignasy:
Ok ale mówisz tak bo faktycznie widziałeś, że taki sprzęt jest podłączony do internetu czy tak tylko gdybasz?
Bo sztucznego płuca to się już od dawien dawna nie używa :D

Podobnie TK czy MRI mają oddzielne komputery i nie spotkałem się by były one podłączone do internetu. Do sieci wewnętrznej jak najbardziej bo musi być dostęp do wyników badań z każdego komputera.
@paramedic44 ostatnio był wykop o typie co miał operację w USA i maszyna do anastazjologi sobie update automatyczny #!$%@? xD

Sztuczne pluco w sensie maszyny podtrzymujące przy życiu podczas operacji nie tej wielkiej tuby dla ludzi z polio.
@Ignasy:
Szczerze wątpię by jakakolwiek kolumna anestezjologiczna w Polsce była podłączona do internetu.
Podobnie respirator, ECMO czy aparat do dializ - nigdy nie widziałem, że coś takiego było podłączone do komputera bo tego nie wymaga. One maja komputer w sobie, który nie potrzebuje podłaczenia do sieci - nawet wewnętrznej.

Trochę szukanie dziury w całym.