Wpis z mikrobloga

gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje nt. webdevu?

w czym się teraz to pisze, co warto znać

dodam, że wcześniej nie miałem z tym do czynienia


@travis_: Krotko - nigdzie. Ta branza ma dwa problemy (badam temat od 2+ miesiecy):
1) Brak centralnego zrodla informacji o biezacym stanie rozwoju danej galezi (jak webdev), perspektywach, trendach i jakims sposobie dopasowania tego do swoich preferencji.
2) Rakotworcze materialy edukacyjne, z ktorych wiekszosc moze Cie
@travis_: Każdy tak mówi xD pamietaj naucz sie java spring hibernat i 15000 wpadnie xDDD i pamietaj ze to twoja pasja i zawsze kochales jave i programowanie ale nigdy jej nie znales


@polamanyDaniel123: Mozna dodac, ze szczegolnie kocha sie niskie werje Javy i pala staje na mysl o utrzymywaniu starych systemow w branzy bankowej i ubezpieczeniowej ;)
@polamanyDaniel123: normalne pytanie nie wiem czemu się czepiasz. Jeśli chodzi o website dev to masz dwa główne nurty - C# ASP.net + Angular albo Java, Spring, hibernate + angular/React. Są jeszcze dwa niszowe kierunku w webie - python + Django oraz RoR. Jest jeszcze PhP ale nie wiem jak tam sytuacja wygląda na rynku, stosunkowo latwo trafić do janusza klepiacego stronki dla malych klientów w PHP na początku kariery wiex nie