Wpis z mikrobloga

Utwór do słuchania w trakcie czytania w pierwszym komentarzu ;)

Ale dzisiaj pokonaliśmy przepiękną trasę! Przejechaliśmy około 130 kilometrów z Chiang Mai do Pai, po drodze zbaczając i zwiedzając okoliczne atrakcje. Olbrzymi wodospad, nowobudowana świątynia, wszystko to to było nic przy samej DRODZE.

Niby wiedzieliśmy, że ta trasa jest świetna, kilku znajomych ją pokonało i baaardzo zachwalało, ale po paru miesiącach poruszania się głównie po mieście nie byliśmy chyba gotowi na to, co zobaczymy.

Sunęliśmy równiutką trasą (w większości), a krajobrazy zmieniały się powoli. Cała trasa prowadzi przez górzystą dżunglę. Setki zakrętów, a po bokach wysokie drzewa i zbocza kolejnych wzgórz. Jechaliśmy ciągłym, zielonym korytarzem, co chwilę przebijało słońce, a droga mieniła się kolorami, które nawet jako daltonista byłem w stanie w pełni docenić.

Dawno mi się tak dobrze nie jechało skuterem. To jedna z najlepszych tras, jakie pokonaliśmy w życiu. Moglibyśmy tak jechać i jechać. Godziny mijały nam na podziwianiu widoków, rozmowach, szukaniu fajnych miejsc do zobaczenia. W głowie leciały mi różne utwory pasujące do sytuacji, od przyśpiewek góralskich po soundtrack ze Swiss Army Man.

Pod koniec trasy, gdy w końcu wjechaliśmy na górę i zobaczyliśmy zielony krajobraz sięgający po horyzont, osiągnąłem już stan motocyklowego katharsis, czułem jedność z otaczającą nas dżunglą.

Humoru nawet nie zepsuło nam to, że zostaliśmy przemoczeni do suchej nitki na ostatnim fragmencie trasy. Pai przywitało nas genialnym noclegiem w środku dżungli, świetnymi widoczkami i pysznym jedzeniem. Teraz już jest wieczór, siedzimy sobie na tarasie i słuchamy, jak wszystko wokół nas żyje. Dżungla nigdy nie śpi. Chyba zostaniemy tu dłużej niż planowaliśmy.

Zapraszam do obserwowania tagu #chrapki, gdzie co jakiś czas będę publikował posty związane z życiem w Azji, ciekawostki, zdjęcia, anegdoty.

Warto również obserwować profil na #instagram, gdzie codziennie będziemy wrzucać zdjęcia z naszych podróży.

Nasz blog znajdziecie pod adresem chrapki.pl

Fanpage na fejsie

#podroze #tajlandia #azja #chillout #natura #emigracja #motocykle
PeeJay - Utwór do słuchania w trakcie czytania w pierwszym komentarzu ;)

Ale dzisi...

źródło: comment_ywsLuxbrXe9wVv4KRJQslri94Wf4sfbe.jpg

Pobierz
  • 7