Wpis z mikrobloga

@dubmood: o to masz ogromny wybór, coffelab, KofiBrand, Story, HAYB, Praska, Czarna Fala a to tylko palarnie. Z kawiarni polecam Forum, Coffeedesk (mają tez sklep internetowy), Czytelnia, Relax.
@finestcoffee_pl ej mam wrazenie ze wasze kawy sa jakos ponadprzecietnie kwasne xD Parze w areopressie, zamowilem wszystkie brazylie jakie macie i kwas :( Mozliwe ze cos zle robie? Parze w areopressie, przemial dosyc grubo woda 80 stopni, nie parze dlugo, dwa filtry papierowe
@0x7C3:
@dubmood: Hej.
Niestety nie wiem, które było to zamówienie, dlatego ciężko mi się odnieść do Twojego komentarza. Moje brazylki to kawy słodziutkie, chyba, że wybierzesz jasno palone, to wtedy jak najbardziej jest to normalne, że czuć w nich kwasowość :)
Sam bardzo lubię tę kawę https://finestcoffee.pl/kawa-ziarnista/77-brazylia-fazenda-dona-nenem.html z aeropressa, jasno paloną. Gdy już straci nieco temperaturę po zaparzeniu ma niesamowity balans miedzy słodyczą, delikatną goryczką i kwasowością. Ta ostatnia jest bardzo delikatna
@dubmood: nie koniecznie, może odkryjesz w sobie nowe powołanie :D Dla mnie osobiście jasno palone kawy najlepiej smakują, gdy już się nieco schłodzą i mają temp. pokojową. Co do temp. wody do parzenia to ja używam wody od temp. 90 st. C.
Temperaturę możesz zmieniać wg uznania, AeroPress jest na tyle fajny, że można z nim eksperymentować i zmieniać parametry czy to wody, mielenia czy też czasu parzenia. Zobacz jak nasza