Wpis z mikrobloga

@Ja_tu_tylko_komentuje: fakty są jedne, a z faktami trudno dyskuować, przecież według ostatnich nagrań to nawet politycye Platformy w prywatnych rozmowach mówili że ich minister finansów czyli orstkowski to dureń i że nie ogarnia. Dlatego jako kraj jesteśmy takie olbrzymie pieniądze w plecy.

A jak rządziła Platforma to wszyscy wiemy, złodziejom pozwalała kraść a żeby utrzymać jakoś budżet to sprzedawała wszytko jak leci.

Jak byli bardzo zdesperowani w poszukiwaniu kasy świadczy fakt
  • Odpowiedz
@Ja_tu_tylko_komentuje: ale dane raportu PwC są rzeczywiste

opracowaniem firmy audytorskiej PricewaterhouseCoopers (PwC), dotyczącymi poboru podatku VAT w latach 2007-2017, z których jednoznacznie wynika, że koalicja PO-PSL przez 8 lat swoich rządów doprowadziła wręcz do destrukcji systemu poboru tego podatku. Według danych PwC luka podatkowa w podatku VAT na koniec 2007 roku, a więc w momencie przejęcia władzy przez rząd PO-PSL wynosiła 7,1 mld zł (9% potencjalnych dochodów z tytułu tego podatku),
  • Odpowiedz
To jest praktycznie to samo co sok z buraka


@Ja_tu_tylko_komentuje: tylko znacznie gorzej, bo SzB publikuje głównie cytaty polityków opozycji, a nie fabrykuje fałszywych infografik.

A jak rządziła Platforma to wszyscy wiemy, złodziejom pozwalała kraść


@mercedes_amg: eheheh, w bajeczki to sobie wierz. Konkrety, wyroki na ministrów PO to gdzie? Jakoś nie ma, a ostatnio stuknęlo 900 dni od słynnego "audytu".

I że luka w VAT po 2015 rosła jeszcze szybciej
  • Odpowiedz
@Duze_piwo: zieeeew

Ponieważ nie są mi znane szacunki luki VAT sporządzone przez Ministerstwo Finansów czy inną polską instytucję państwową, to zakładam, że źródłem dostępnych informacji na temat wartości tej luki w Polsce są opracowania wykonane na zlecenie Unii Europejskiej.

Według danych zamieszczonych we wspomnianych wyżej opracowaniach dotyczących luki VAT jej wartość w latach 2008–2015 wynosiła około 260 mld zł.


to jest dokładnie kwota umieszczona na obrazku OPa
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: no tak, ale:
- pis nie zlikwidował tej luki całkowicie bo się #!$%@? nie da, nikt takiego prawa nie wymyślił + to problem globalny
- nie za wszystkie luki odpowiadają konkretne prawa stworzone przez PO więc na #!$%@? im przypisywać
- pis tylko zredukował jakiś procent tej luki i UWAGA dużą częścią tej redukcji było wprowadzenie JPK, które zainicjowało PO

Więc #!$%@? takie obrazki to manipulacja dla idiotów.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: no dobra, ale #!$%@? słoń w pokoju. Przecież ten obrazek nie jest tylko po to by pokazać, że mamy #!$%@?ą lukę w VAT jak większość krajów na świecie. Jeszcze to zdjęcie Tuska też po coś jest. Skoro łączymy jego to niesprawiedliwie bo ma tyle wspólnego co Szydło, Marcinkiewicz, Kopacz, Belka, Miller czy Buzek.
  • Odpowiedz