Wpis z mikrobloga

@Ja_tu_tylko_komentuje: fakty są jedne, a z faktami trudno dyskuować, przecież według ostatnich nagrań to nawet politycye Platformy w prywatnych rozmowach mówili że ich minister finansów czyli orstkowski to dureń i że nie ogarnia. Dlatego jako kraj jesteśmy takie olbrzymie pieniądze w plecy.

A jak rządziła Platforma to wszyscy wiemy, złodziejom pozwalała kraść a żeby utrzymać jakoś budżet to sprzedawała wszytko jak leci.

Jak byli bardzo zdesperowani w poszukiwaniu kasy świadczy fakt
@Ja_tu_tylko_komentuje: ale dane raportu PwC są rzeczywiste

opracowaniem firmy audytorskiej PricewaterhouseCoopers (PwC), dotyczącymi poboru podatku VAT w latach 2007-2017, z których jednoznacznie wynika, że koalicja PO-PSL przez 8 lat swoich rządów doprowadziła wręcz do destrukcji systemu poboru tego podatku. Według danych PwC luka podatkowa w podatku VAT na koniec 2007 roku, a więc w momencie przejęcia władzy przez rząd PO-PSL wynosiła 7,1 mld zł (9% potencjalnych dochodów z tytułu tego podatku),
To jest praktycznie to samo co sok z buraka


@Ja_tu_tylko_komentuje: tylko znacznie gorzej, bo SzB publikuje głównie cytaty polityków opozycji, a nie fabrykuje fałszywych infografik.

A jak rządziła Platforma to wszyscy wiemy, złodziejom pozwalała kraść


@mercedes_amg: eheheh, w bajeczki to sobie wierz. Konkrety, wyroki na ministrów PO to gdzie? Jakoś nie ma, a ostatnio stuknęlo 900 dni od słynnego "audytu".

I że luka w VAT po 2015 rosła jeszcze szybciej
@Duze_piwo: zieeeew

Ponieważ nie są mi znane szacunki luki VAT sporządzone przez Ministerstwo Finansów czy inną polską instytucję państwową, to zakładam, że źródłem dostępnych informacji na temat wartości tej luki w Polsce są opracowania wykonane na zlecenie Unii Europejskiej.

Według danych zamieszczonych we wspomnianych wyżej opracowaniach dotyczących luki VAT jej wartość w latach 2008–2015 wynosiła około 260 mld zł.


to jest dokładnie kwota umieszczona na obrazku OPa
@TwojStaryToKorniszon: no tak, ale:
- pis nie zlikwidował tej luki całkowicie bo się #!$%@? nie da, nikt takiego prawa nie wymyślił + to problem globalny
- nie za wszystkie luki odpowiadają konkretne prawa stworzone przez PO więc na #!$%@? im przypisywać
- pis tylko zredukował jakiś procent tej luki i UWAGA dużą częścią tej redukcji było wprowadzenie JPK, które zainicjowało PO

Więc #!$%@? takie obrazki to manipulacja dla idiotów.