Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Panowie i panewki, mirki i mirabelki.
Głupia sprawa, bo chciałbym nauczyć się języka mangozjebów. Czyli w sensie, znaczy, japońskiego.
Bo tak serio to mam styczność z tym językiem od chyba młodzieńca (tak samo jak z niemieckim od 4rż) i od pół roku chodzi zaś mną myśl "naucz się jakiegoś nowego języka, wybierz między chińskim a japońskim".
No cóż, bardziej interesuje mnie japoński wraz z kulturą... Ta obca mi nie jest dzięki treningom sztuk walki, tak samo jak słowa.
To może przejdźmy do pytania o
strony z których mógłbym się języka japońskiego nauczyć
możliwie niepłatne. Albo małopłatne. W dzisiejszych czasach wyda tego typu leży na ulicy i tylko chcieć, stąd też - czy ktoś da sprawdzone strony i źródła?
#japonski #naukajezyka #nippon #japonia
SPGM1903 - Panowie i panewki, mirki i mirabelki.
Głupia sprawa, bo chciałbym nauczyć ...

źródło: comment_kbdP4Q7GCQr4MNJt8OgJAsHkUEIULOcJ.jpg

Pobierz
  • 8
@SPGM1903: naucz sie poprawnie hiragana i katakana w pelnym zestawie, a potem mysl o reszcie. Mozesz sie nauczyc z youtube, wpisz "how to write hiragana" sami japonczycy robia o tym filmy jaki jest poprawny stroke order. Nauczysz sie tego -- zawolaj to Ci dalej pomoge. がんばって!
@SPGM1903: Jaki jest twój cel nauki japońskiego, bo są różne sposoby nauki języka. Większość poleca naukę z podręczników Genki 1&2 (do kupienia albo PDFy na necie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) + naukę słówek przez Anki. Mi akurat Genki nie przypadło do gustu, bo to jest taki szkolny/akademicki podręcznik gdzie scenki są na uczelni/szkole. A anki próbowałem, nawet z sukcesami(na mirko gdzieś są moje wpisy pod tagiem #
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darknov: Nauczyć chciałem się, by język rozumieć, głównie przez mówienie. A że grażdanka weszła mimo tego iż rosyjskiego niezbyt lubię, a jedynie przez samą styczność... To i japoński wejdzie z tymi swoimi znakami. Zwłaszcza, że chcę.
Najszybciej, z tego co zauważyłem, idzie mi najpierw nauka fonetyczna, by mieć podparcie do pisma. No i cholerna gramatyka...
Uwaga o jednoczesnej nauce znaków jest cenna, zapamiętam :)
@botpoziomu: jw, ciężko mi idzie kucie.
@SPGM1903: Myśle że najlepiej jest przynajmniej na samym początku korzystać z jakiegoś podręcznika bo tyle jest różnych dziwnych rzeczy w japońskim że aż pogubić się można i niewiedzieć czego uczyć, od czego zacząć. W empiku są jakieś polskie pseudopodręczniki japońskiego za około 30-40 złotych, ewentualnie jakieś pdfy online Genki można sobie znaleźć

Strona gdzie możesz uczyć się słówek, automatycznie tworzy lekcje składające się z fiszek: https://www.renshuu.org/
Możesz teź pobrać program Anki
@SPGM1903: Na początek kana i tae-kim lub podobny wstęp do gramatyki. Słownictwo będziesz łapać po kolei jak sobie jakiś podręcznik weźmiesz, nawet taki banalny typu Genki. Większość słów poznasz przy nauce kanji, ale tu chodzi o to by mieć "jakikolwiek" zasób słownictwa, by łatwiej zrozumieć gramatykę. Jak ogarniesz podstawy gramatyki i hiragane/katakane to jedziesz kanji. Jak jesteś w stanie wydać trochę kasy to wanikani a jak chcesz za friko i "typowa