Wpis z mikrobloga

Mircy i mirabelki mieszkające w niemczech, mam pytanko, a nawet kilka.
Myślę o wyjeździe na zachód, głównie ośrodki przemysłowe, bo siedzę w automotive i generalnie IT niskopoziomowe.

Chciałbym wyjechać na 3-4 lata popracować i zdobyć troszku innego doświadczenia ale i po tym czasie coś odłożyć. Stąd moje pytanie, ile miesięcznie wydaje się na mieszkanie i życie w dobrym standardzie w troszku większych miastach takich jak Monachium?
Interesuje mnie normalne mieszkanie, dojazdy czy to własnym autem bądź jak sie da komunikacja i reszta jak jedzenie i rozrywka.

Nie chcialbym tam jechać i dusić każdy grosz, ale z drugiej strony jakby po odliczeniu kosztów życia zostaly mi jakieś grosze to wolę siedzieć w Polsce ( ͡º ͜ʖ͡º)

#emigracja #niemcy #monachium
  • 29
@komakow: Mieszkanie w Monachium to koszt nie mniej niż 1200euro. Dodaj do tego kaucję, którą musisz wpłacić na początku i to, że mieszkanie jest puste, czyli meble musisz też kupić na początek. Na jedzenie, jak nie chcesz jeść chleba z wodą, to licz ok. 800 euro. Dodaj komunikację miejską, wyjścia gdzieś w weekendy, siłownia, fryzjer, leki, ubrania itp. to min. 500 euro. Szybki obiad na mieście coś jak u nas w