Wpis z mikrobloga

Jaką wodę pijecie w domu? Z kranu którą poddajecie przegotowaniu i ewentualnie przefiltrowaniu czy kupujecie zgrzewki w sklepie? #zakupy #woda #picie #pytanie #sonda

Jaka wodę?

  • z kranu poddaną obróbce 58.9% (1725)
  • ze sklepu 41.1% (1202)

Oddanych głosów: 2927

  • 56
  • Odpowiedz
@arahooo: Nie rozumiem tego fenomentu wody mineralnej. W Finlandii w rodzimych marketach nie uswiadczysz, co najwyżej smakową.
Mineralna jest tylko w sieciówkach.

Tam każdy wodę z kranu pije. W Polsce też nie jest najgorzej, ok, ważne jaki region, ale standardy wody pitnej, a taka musi płynąć z kranu są jasne. KAŻDA kropla musi nadawac sie do spożycia :)
  • Odpowiedz
@arahooo: Kupowałem ale teraz używam dzbanka Dafi, taniej nie jest ale przynajmniej mam wygodę że nie muszę tego nosić po schodach, no i mniej śmieci produkuje, #!$%@? mnie te butelki plastikowe
  • Odpowiedz
@Zeugma: stalowe, układane jeszcze za Helmuta, bo to chałupa z 1850. Nie chodzi o materiał, tylko labirynt rur. Niektóre z nich są ślepo zakończone, kompletnie bez przepływu, niektóre zawalone mułem, a w niektórych znalazłem tłustą maź (bo rury u siebie w lokalu wymieniałem). To chce przefiltrować.
  • Odpowiedz
@arahooo: ja prosto z kranu, w pracy mam dystrybutor, który zamiast baniaka z wodą jest podłączony prosto do sieci. Różowa woli z filtra, teściowie też, a np. rodzice używają soda stream bez filtrowania. Tak czy inaczej nikt w najbliższym otoczeniu od dawna nie kupuje wody w sklepie.
  • Odpowiedz