Wpis z mikrobloga

@PodlasianinNaEmigracji: Ja z wlasnego dośwaidczenia uważam ,że jeśli problem jest naprawdę sport to nie ma co próbowac samemu tylko pójśc do dermatologa. Ja długo walczyłam a lekarz przepisal maść (na tyle mocną że odbarwia tkaniny np poduszke bo stosuję wieczorem) ale trądzik dość szybko zaczął znikać. Jedyny minus jest taki że na początku stosowania gdy skóra musi się przyzwyczaić może się łisczyć na skórek + ogólne zaczerwienienie. Polecam iśc od razu
@PodlasianinNaEmigracji: Mi pomaga używanie płynu micelarnego, ograniczyłam mycie twarzy wodą, a robię to płynem na waciku kosmetycznym. Poza tym rezygnacja z kremów zawierających oleje i zamiana ich na żel na bazie wodnej, łagodzący, niezapychający porów, np. aloesowy. Raz na tydzień delikatny peeling, ale nieagresywny, bo wtedy tylko rozniesie stan zapalny, ważne żeby nawilżyć twarz po peelingu. Powodzenia ;)
@PodlasianinNaEmigracji: Chodziło mi bardziej o to, co jesz. Odstaw słodycze i ogranicz nabiał. Pij dużo wody i herbaty z czystka. Na początku wysypie Ci twarz - to znaczy, że organizm się oczyszcza. Potem będzie lepiej. Myj twarz łagodnymi kosmetykami, polecam emulsję Cetaphil. Do tego delikatny krem, bez parafiny żeby nie zapychał porów. Miejscowo na krostki polecam nie maść, a pastę cynkową. Używaj osobnego ręcznika do twarzy i nie dotykaj jej brudnymi