Wpis z mikrobloga

#piwo #craftbeer #ocenpiwo
Komes Barley Wine / eks 27% alk12%
Ostatnimi czasy to piwo mój faworyt, tym bardziej że w pobliskim Tesco dali je za 5.99 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aromat bardzo bogaty i obfitujący w dobro jaśniejszych wysokoekstraktowych ejli, czegóż tam nie ma panie. Suszone słodkie owoce, toffi, opieczona skórka od chleba, karmel, miód pitny. Smak jest krągły, pełny i dość słodki, aczkolwiek nie ulepkowaty, całość muśniete amerykańskim chmielem co nawet czuć w goryczce. Pije się zaskakująco dobrze, nie jest przegazowane. Oszem z racji mocy bardzo charkaterne, aczkolwiek nie dokucza paleniem i gryzieniem w przełyku tylko przyjemnie rozgrzewa tą słodyczkę. Fajne piwo o dużej wartości relaksacyjno-degustacyjnej. Tak, mocno relaksuje, nawet za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie piwo dobre na teraz, nie ma potrzeby trzymać rok czy nie wiadomo ile, ale sprawdźcie swoje markety może też jest małe promo i wtedy warto kupić parę buteleczek do leżakowania.
Pobierz dr_gorasul - #piwo #craftbeer #ocenpiwo
Komes Barley Wine / eks 27% alk12%
Ostatnim...
źródło: comment_XU97t5DCQmZNCD7yaQv7iPitLQwtnuCX.jpg
  • 4
@dasistfubar: Piłem w ubiegłe Boże Narodzenie butelkę sprzed trzech lat, czyli z okolic wpisu. I piwo było świetne, bardziej stonowane jeśłi chodzi o alko, klasa ogółem.
Ale te kupowane obecnie w sklepie też są już niemal doskonałe, bo zanim trafią na półkę te piwa czekają niemal rok w browarze. Trzy lata temu to to piwo weszło na rynek, a receptura jest ulepszana, Browar Fortuna postawił na dobrych piwowarów, którzy robią świetna