Wpis z mikrobloga

Kanada jest zbyt duża i surowa?


@przecietna: Tak. Mam wrażenie - ale to już moje takie "marudzenie", że nie jest mozliwe osiągnięcie takiej średniej w tak rozległym i surowym kraju.
Najbardziej mnie zdziwiły Chiny i Iran. Nie wierzę że w Chinach będzie cos takiego mozliwe. To, co będzie tam za 80 lat jest pochodną tego co jest dziś - nie wierzę że w ciągu 80 lat będą w stanie tak oczyścić
@motaboy:

China’s government said it was working on a timetable to phase out fossil-fuel powered vehicles. It is probable that China will pick 2030.

Nine countries and a dozen cities or states have announced plans to ban diesel or gasoline cars. Copenhagen mayor Frank Jensen wants the city to end all new diesel cars starting next year. December, 2017, Paris, Madrid, Athens and Mexico City said they would remove diesel cars
Tak. Mam wrażenie - ale to już moje takie "marudzenie", że nie jest mozliwe osiągnięcie takiej średniej w tak rozległym i surowym kraju.


@motaboy: Ta wielkość to z punktu widzenia np. dostępu do służby zdrowia (bo pewnie o to Ci chodzi, a nie o to, że życie z przyrodą skraca życie) jest myląca. Bardzo niewielki odsetek mieszkańców żyje w, czy "obsługuje" większość powierzchni, natomiast większość mieszkańców żyje na dużo mniejszym obszarze.
Pobierz
źródło: comment_ZA5k5U4L7VJx1GWfgeS2y1UY8xREiPRO.jpg