Wpis z mikrobloga

Czy moja szefowa moze cos takiego robic?


@RebelSon:

moze moze, moze nie moze

praca w swieta jest dopuszczalna przez prawo w konkretnych przypadkach. Nic nie wiemy o twoim przypadku, wiec trudno to oceniac

do tego tryb, w jaki wprowadzana jest ta ustawa (no przeciez juz dawno mozna bylo to przeglosowac, a nie na lapu capu 4 dni przed ) bo nie wydazylo sie nic specjalnego, bedzie okolicznoscia lagodzaca w ew sprawach
czy mimo odbioru dnia wolnego nie powinniśmy dostać jakiegoś dodatkowego wynagrodzenia za prace w swieto?


@Jarel:

nie, nie ma wynagrodzenia za prace w swieta, jest dodatek za przekroczenie liczby dni pracujacych w okresie rozliczeniowym.
U mnie w robocie normalnie dzień pracujący, tyle że 100% płatny. W sumie spoko, bo i tak większej różnicy to nie robi, z racji, że człowiek nastawiony był na normalny dzień roboczy, a hajs się będzie zgadzał ^^
@RebelSon: to zależy od Ciebie, rozumiesz? Jeżeli nie podobają Ci się uzgodnienia między Tobą a szefową, to zakończ współpracę. Tylko dlatego, że nie jesteś asertywny, pozwalasz sobie narzucać zasady, które Tobie nie odpowiadają. Ona może Ci kazać wszystko bo to jest jej firma, a Ty nie masz nic do gadania, możesz z nią rozmawiać, ale decyzja należy do niej. Do Ciebie należy decyzja o odejściu. Jak rozumiesz to co napisałem?
mamy tylko w pracy rozkmine czy mimo odbioru dnia wolnego nie powinniśmy dostać jakiegoś dodatkowego wynagrodzenia za prace w swieto?


@Jarel: +100% stawki. To że odbieracie sobie jakiegoś innego dnia to nikogo nie obchodzi
@rudelusterko: @Mithrindil: a czy szef może napisać prośbę, że ten kto się dobrowolnie wpisze na listę ma 12 przyjść, ale za to nie będzie musiał przychodzić w inny dzień, to czy to też jest nielegalne?
Miałby wtedy potwierdzenie, że ci co zostali, zostali dobrowolnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emil1803: wg mnie nie może. Gdyby tak było to by zakaz handlu w niedzielę nie istniał bo by ludzie dobrowolnie dostawali. A potem by dostawali premię uznaniowe. Nie można i już,
@RebelSon: wszystko zalezy od profilu firmy i regulaminow wewnetrznych. Ja pracuje w polsce, ale dla klienta z UK. I nasze swieta sie nie pokrywaja. I jesli cos trzeba robic dla klienta w czasie naszego swieta, to normalnie pracuje i odbieram ten dzien w innym dniu.
Wiec prawnie takie cos jest jak najbardziej dozwolone.

Jedyne co bys sie musial upewni to to, ze jesli sam wybierasz sobie dzien odbioru to odbierasz 100%
nie może, jeśli chcesz to zadzwon na infolinie PIPu i Ci potwierdzą


@rudelusterko:

oczywiscie ze moze, bo to pracodawca ustala grafik pracy, a nie pracownik.

To nie sa tez nadgodziny (zreszta, nawet wtedy to do pracodawcy nalezy decyzja, czy pusci pracownika na wolne za nadgodziny x1, sam mu je da w wymiarze x1,5, czy mu za nie zaplaci).