Wpis z mikrobloga

#satanizm #przemyslenia #religia
Słyszałem ostatnio taką tezę, że Szatan jest tak doskonałą istotą, że sam wybiera sobie swoje sługi, a nie odwrotnie. W końcu to doskonała istota stworzona przez Boga. Upadły anioł..Ludzie którzy próbują czcić ten poza ziemski byt paląc PŚ, zabijając niewinne kotki, dewastując kościoły czy cmentarze są tak naprawdę karykaturą prawdziwego satanizmu. Bo czy tak doskonały anioł chciałby mieć takich wyznawców...tzw. metali - wandali heh...? Co do wizerunku czy kozioł, rogata bestia przyciągnęła by kogokolwiek? Czy ktoś by mu zaufał gdyby miał tak odrażającą formę? Jak to widzę: Szatan to istota rzucająca na jakimś etapie swojego istnienia wyzwanie Jezusowi. Nie jest kozłem z rogami i nie śmierdzi siarką. To potężna istota która jeśli już znajduje swoich czcicieli w ludziach którzy maja wpływ na innych. Zatem jacy ludzie mają wpływ na innych? Może politycy i ludzie mediów.
groszek71 - #satanizm #przemyslenia #religia 
Słyszałem ostatnio taką tezę, że Szata...

źródło: comment_4dDU22gtI5eHAgaJERtwlhX1i3ibyc7r.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@groszek71: Ciekawie wysnuwasz wnioski i tezy.

Po przeczytaniu Twojego wpisu w pamięci mam film "Adwokat Diabła". Świetnie tam przedstawiono szatana i jego popleczników.

Myślę, ta wizualna fikcja dobrze nakreśliła schemat działań.

Polityka i biznes.
@groszek71: Czy kolego pozwolisz na kulturalną dysputę?

Ma hipoteza (bo nie mogę mieć tezy - teza jest udowodniona, a tego się nie da, nie w tym życiu) jest taka, że z założenia doskonały jest tylko Bóg wszystko inne ma lvl mniej. I Anioły mają ten poziom niżej jako posłańcy, ale dalej są pro. Mają też wolną wolę jak ludzie wiec mogą sobie wybrać stronę. Część została z Bogiem, a cześć się
Dobro - Zło, Bóg - Szatan, Białe - Czarne - arcyciekawe połączenia.


@The_DiceMan: Wierzę, że istnieje prawda obiektywna Bóg - dobro, Zło - Szatan, Białe to Białe. Ale oczywiście są wyjątki : Jahwe zabijający w Starym Testamencie tysiące ludzi to już jest temat do przemyślenia.
@groszek71: niby tak ale może nie do końca? 'upadek' Szatana był zainicjowany bezpośrednio przez stworzenie człowieka- tak nienawidził nowych istot, że był skłonny przeciwstawić sie Bogu.
Dlatego wysnuwa się pytanie- czy jest jakikolwiek sens by człowiek mu służył? czy on faktycznie chciałby by coś co doprowadziło go do obecnego stanu było jego orędownikiem na ziemi?

a jeśli prowadzi się rekrutacje to wiadomo bierze się najlepszych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bialy_wilk: właśnie o to mi chodziło. Upadły anioł, pozaziemski byt przewyższający inteligencją każdą żywą istotę na ziemi nie może ,,kaptować'' w swoje szeregi idiotów, tak więc tak jak napisałeś w dalszej części muszą to być ludzie ogólnie rzecz biorąc znani, albo uznani za pewne elity. Nie można oczywiście popadać w obłęd. ( ͡
Dlatego wysnuwa się pytanie- czy jest jakikolwiek sens by człowiek mu służył? czy on faktycznie chciałby by coś co doprowadziło go do obecnego stanu było jego orędownikiem na ziemi?


@Mordschlag: właśnie, czy temu upadłemu aniołowi zależy by takie podrzędne istoty mu służyły. Dobre pytanie. Nie wiem czy mu zależy. To jest już pytanie czy się wierzy w Boga i Szatana
@groszek71: dlatego kiedyś na Religi (miałem spoko księdza taki bardziej ziom niż ks.) i z tego co pamiętam po tylu latach teraz. Mówił że sataniści to się dzielą na grupy i własnie z tych kilku grup (4-5 nie pamiętam dokładnie) to wymienił metalowców - czarna muzyka, pseudo msze satanistyczne i picie krwi najczęściej menstruacyjnej (może dlatego zapamiętałem) oraz takich prawdziwych - porządnie ubranych sławnych, bogatych, mających władzę - nie wiem czy
@Mordschlag: Szatan, pan tego świata, chce udowodnić Bogu za wszelką cenę, że stworzenie człowieka było błędem i nieudanym eksperymentem. Z tego tytułu Szatan może działać na wielu płaszczyznach, aby tylko ludzie sprzeciwili się Bogu i Jego prawu, które jest prawem prawdziwej wolności i definiuje wzajemne relacje ludzi między ludźmi i Bogiem.

Działanie Szatana może się manifestować zarówno w prymitywnych zabawach w (gimbo)satanizm rozumiany jako picie krwi, słuchanie death metalowej muzyki, rysowanie
konstrukcji całych systemów wierzeń jak katolicyzm podszywających się pod prawdziwą wiarę w Boga w istnie mistrzowskim stylu.


@ajron_men: gnoza na pokładzie? czy jakieś inne źródła tej tezy? ( ͡ ͜ʖ ͡)