Wpis z mikrobloga

Dzień dobry MIrcy! Testuję laptopa poleasingowego i o ile z wyglądu trafił mi się świetny, tak zaniepokoił mnie zapaszek ze strony chłodzenia... Zainstalowałam sobie FanSpeed i przy włączeniu kilku programów naraz, 100% użycia procesora, temperatury mialy się tak: Temp 1: 67*C (najwiękdza wartośc, jaka się pojawiła), Core 1 i 2: do 55%. W stanie "lekkiego" użycia, Temp 1 waha się w okolicy 45( czasem do 50 st. C), rdzenie ok 30 stopni. Czy powinnam się niepokoić? Czy te temperatury i zapaszek są normalne? Wczesniej mialam tableto-laptopa bez chłodzenia, dlatego się nie znam. Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Jakie testy wykonać w takim laptopie? Dodam, że kupiłam Thinkpada x240, procesor i5-4300u

#komputery #laptopy #lenovo
  • 8
@M4711: @Inkwizycja: @czikapu: @Szala: Temperatury wydawały mi się ok, ale ten zapaszek przypalanego plastiku... Stąd moje zwątpienie, ale dziękuję za rady.
Ale jeszcze jedno... Czemu niby to laptop głównie do internetu? Przeglądać internet mogłabym i na "laptopie" z biedry za 600 zł. A tu wszelkie Autocady, Robot, inne Cady i Abaqusy działają bardzo ślicznie - nie wiem jak bardzo "profesjonalnej" pracy oczekujesz od kogoś, kto szuka odpowiedzi na