Wpis z mikrobloga

Nadszedł najwyższy czas aby zabrać się za gry wyścigowe na Amigę. Osobiście nowych gier wyścigowych jestem dużym fanem, natomiast w przypadku Amigowskich tytułów jest trochę kręcenia nosem :)
Póki co przesyłam wam pierwszą z dwóch części - druga część obejmująca wg. mnie najlepsze 10 tytułów pojawi się za około tydzień.

https://www.youtube.com/watch?v=i2bfBw2rGqs

Dajcie znać jakie gry z tego filmu waszym zdaniem powinny pojawić się w top 10, a nie tak nisko jak są, lub dodajcie jakieś tytuły słabych Amigowskich wyścigów o których zapomniałem, a warto o nich wspomnieć :)

#staregry #retrogaming #youtube #amiga
Sulikczek - Nadszedł najwyższy czas aby zabrać się za gry wyścigowe na Amigę. Osobiśc...
  • 10
  • Odpowiedz
@Sulikczek: ja sie po dzis dzien zastanawiam. czemu na amige niema zadnego JRPG w stylu chrono trigger, FFIV itp. gry 2D, grafika taka, ze smialo mozna miec to na amidze... na SNES tego cala masa, a na amidze, wcale.
  • Odpowiedz
@Sylindia: pewnie kwestia tego, że Nintendo/Sega/Sony to Azja, a Amiga niby była w USA i Europie, ale popularna właściwie była tylko w Europie.
Kilka tytułów pewnie się znajdzie - chociaż specjalistą od jRPG nie jestem (jakoś nigdy jRPG mnie nie przyciągało, ale kiedyś będę musiał spróbować pograć choćby w wymienionego przez Ciebie Chrono Triggera).

Póki co znalazłem coś takiego:
The Speris Legacy http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=1185 - Amiga 1200 i lepsza
Legends Of Triten
  • Odpowiedz
@Sylindia: moze dlatego ze amiga jest kompletnie niekomercyjna wiec nie ma na nia komercyjnych gier. praktycznie same krapy ktore udaja gry z automatow albo innych konsol co i ma swoj urok ale dziala roznie i czesto wyglada brzydko w porownaniu z dzielem prawdziwych grafikow.
gdzie tam by studio potrafilo zrobic jrpga, chinole tlukli ich taka mase bo mieli stworzone narzedzia do nich, praktycznie wstawiali nowe nazwy i tlukli nastepny.
  • Odpowiedz
czemu na amige niema zadnego JRPG w stylu chrono trigger, FFIV itp. gry 2D, grafika taka, ze smialo mozna miec to na amidze... na SNES tego cala masa,


@Sylindia: Bo to typ japoński a nie europejski gdzie większość Amig dokonała żywota. SNES jest japoński to ma swoje gierki, przeznaczone głównie na tamten rynek.
  • Odpowiedz
oze dlatego ze amiga jest kompletnie niekomercyjna wiec nie ma na nia komercyjnych gier. praktycznie same krapy ktore udaja gry z automatow albo innych konsol co i ma swoj urok ale dziala roznie i czesto wyglada brzydko w porownaniu z dzielem prawdziwych grafikow.


@acctim: Zrobiłeś mi tym postem niedzielę. Amiga jest kompletnie niekomercyjna, poza kolekcją kilkunastu tysięcy gier, kilku tysięcy programów itp to wcale nic na nią nie wyszło.
  • Odpowiedz