Wpis z mikrobloga

Powoli kończę serię wpisów. Na dzień dzisiejszy rozkręcam bufor do 80-85 st. C. Po dzisiejszym grzaniu odpalę znowu piec w poniedziałek, albo wtorek, zasyp zmniejszyłem do ok. 25-26 kg węgla orzech z KWK Ziemowit.

- wymiana zbiornika wyrównawczego zakończona (pic related), przy tej temperaturze nie wylewa ze zbiornika
- do bojlera CO dołożyłem dzisiaj grzałkę elektryczną 2kW.

Opał 25 kg w całości spalony w 4 godziny starczy na 48-60 h grzania przy tej pogodzie. Ostatni wpis prawdopodobnie dopiero jak docieplę jedną ścianę, zbiornik wyrównawczy i bufor. Może przetestuję jeszcze jakieś inne opcje ogrzewania, np. miałem/węglem brunatnym/drewnem/pelletem.

@kurzi5 @dziecielinapala @kibiklops @Solitary_Man @OldNoob @Silikon @Serv_HVAC @anty-fronda @nintendo89 @kocha_to_poczeka @Juzef @kijek_samobijek @Basteq @jaceks653 @tRNA @rumun6925 @Trelik @Fafnucek @PanKracy582 @dump @burtton @PawelW124 @Astroc @W33D420 @lis6502 @mrjetro @Trelik @Fafnucek @dump @pierzak @Dawidu22 @kryniol @Cronox
#ogrzewanie #zima #smog
Pobierz goothic - Powoli kończę serię wpisów. Na dzień dzisiejszy rozkręcam bufor do 80-85 st...
źródło: comment_oxvz9oF131Wujv4KZn6MuRmTDtL1KYdX.jpg
  • 12
@Trelik: Trochę żałuję, że litwinom nie zostało na magazynie bufora 1500L, to bym chyba z 90 L wyrównawczy musiał użyć( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jaceks653: Jak spalanie w tym tygodniu?

@Basteq: To chyba dopiero w połowie sezonu, jak się trochę węgla pozbędę z szopy

@lis6502: Paliłem miałem parę razy z buforem i bez. Zrezygnowałem z miału, bo z obserwacji lepiej i łatwiej mi się pali
@lis6502: Jak drewno jest dobrze składowane to nawet w miesiąc wyschnie jak jest upał.
Musi stać na słońcu bez żadnych plandek ani dachu,między każdym kawałkiem drewna powinny być szpary mniej więcej takie żeby mogła swobodnie przejść mysza.No i musi być przełamane na pół bo kora mocno ogranicza wysychanie.