Wpis z mikrobloga

#herbatkabeztruskawkow #herbatkazwykopem #herbatkaztruskawkow #nomnomnom #polskiecytryny

Ale zrobiłem zajebistą herbatkę, aż sam nie mogę wyjść z podziwu, taka jest pyszna ()

Na takiej małej tarce do skórki cytryny albo sera czy czekolady utarłem sobie owoce pigwowca zalałem kilkoma łyżkami wrzątku, a następnie przecedziłem przez sitko. powstał mętny żółtawy płyn, który następnie dodałem do przecedzonej zielonej herbaty (bez fusów - parzonej bezpośrednio z liści). W ten sposób udało mi się poprawić efektywność odzyskiwania soku z owoców pigwowca, która można z powodzeniem nazwać polskimi cytrynami ze względu na swój kwaskowy smak. Owoce są twarde i generalnie trzeba mieć trochę siły aby je zetrzeć albo obkroić ale nie jest to też jakoś specjalnie wymagające zadanie. W każdym bądź razie pigwowce są dużo bardziej aromatycznym dodatkiem do herbaty niż np. cytryna, która poza smakiem nie daje praktycznie nic więcej. Gorąco polecam, a jeżeli nie możecie lub nie chce wam się ich ucierać to wystarczy pokroić 1-2 "jabłuszka" na kubek herbaty i po prostu je wrzucić i zalać wrzątkiem (bez pestek i komór nasiennych).
tojestmultikonto - #herbatkabeztruskawkow #herbatkazwykopem #herbatkaztruskawkow #nom...

źródło: comment_LEk4kMUI2CWJnpe45s9JRMKKIcr9RtHJ.jpg

Pobierz
  • 2