Wpis z mikrobloga

@Norivotget w ramach ciekawostki o Ukrainie, to jest tam tak biednie, że obiad przy samym majdanie za dwie osoby wyniósł mnie 32 zł dwa lata temu
Zupa, drugie danie, i dwa piwa
A poza Kijowem to poczułem się jakbym znalazł się w polskim filmie z lat 60-70
Ale te dzbany i tak będą wierzyć w wielka i wolną Polskę, która inne kraje muszą ograniczać Unią żeby nie była zbyt potężna xdddd
  • Odpowiedz
@Cisi: Wiem, bywam tam czasem. Tam po prostu nie da się żyć. Chyba, że ktoś chce mieć bushcraft na codzień.
Ale no jak napisałeś, ludzie chcą robić unie z jakimiś węgrami XD, a nie patrzeć realnie na to jakie benefity mamy dzięki byciu w UE.
  • Odpowiedz
@Norivotget ja to byłem w szoku, bo prezes oddzialu dużej firmy na ukrainie, w porównaniu z prezesem tej samej firmy w polsce, żyje jak u nas naprawdę przeciętnie zarabiający człowiek
Mnie to tak bawi, że oni żyją jakaś wielką polska sprzed 4 wieków, zapominając że od tamtego czasu ten kraj był #!$%@? przez każdego sąsiada, i dopiero odkąd weszliśmy do unii to znowu się dobrze rozwijamy
Ale #!$%@?, Węgry lepsze bo orban
  • Odpowiedz
@Cisi: W 100% zgadzam się z tym co napisaleś. Żeby zrozumieć sytuację na ukrainie, jeśli ktoś nie był tam nigdy, a filmy na YT uważa za brednie, wystarczy spojrzeć na ceny normalnych europejskich aut tam. To nie przypadek, że jak sprzedajesz 25 letnie gówno nie auto, to przyjedzie po nie ktoś zza wschodniej granicy.
  • Odpowiedz
@Norivotget prawda, prezes tej firmy u nas jeździ wypasionym BMW 5 a na Ukrainie suvem od Toyoty, i to nie nowym
Szkoda mi tych Ukraińców, większość to porządni ludzie
Mimo tej biedy tam to nawet chodząc wieczorem ulicami, kilka razy trafiłem na grupki młodzieży w dresie, to ładnie schodzili na jedną stronę chodnika żebyśmy na siebie nie wpadli, a na początku trochę się bałem kradzieży czy jakichś napaści z powodu tego że
  • Odpowiedz
@Cisi: Ależ oczywiście, że porzadni ludzie. W większości bardzo, ale to bardzo przyjaźni. Co rusz jakiegoś nowego Ukraińca poznam, to zawsze wita się z uśmiechem, zaprasza na wódkę (dosłownie jak w memach), itd.
Brednie o tym że Ukraińcy biją i kopią i krzywde robią to bajki. Nigdy, ale to nigdy w życiu nie miałem sytuacji żeby jakkolwiek Ukrainiec nawet się zacząć kłócić czy łapami wymachiwać, nie mówiąc już o jakiś rękoczynach.
  • Odpowiedz
@Norivotget poznałem sporo Ukraińców, zarówno wyżej postawionych pracowników korporacji, jak i robotników fizycznych na mojej budowie
I szczerze mówiąc, ci robotnicy wcale nie są niewykształceni czy głupi
Kilku z nich nawet ma skończone studia, ale nigdzie indziej nie mogli znaleźć pracy
Nie chcę uogólniać, ale polscy robotnicy są bardzo zamknięci w sobie, spędzają czas we własnym towarzystwie, a Ukraińcy za każdym razem jak mnie widza, pogadają, zaproszą na jakieś ognisko(na budowie mają
  • Odpowiedz
@Cisi: Za gnoja ładnych naście lat temu robiłem na budowie dorywczo, żeby coś sobie dorobić. Wtedy, była to ostoja dla wszelakiej patologii. Słownik ograniczał się do "#!$%@?" "#!$%@?" "Ja #!$%@?" "#!$%@?" "#!$%@?". Nie wiem jak jest teraz.

A że nasi dumni patrioci plują na każdego kto nie jest innym dumny polakiem? No cóż. Moim zdaniem, patriotyzm, a w szczególności skrajny patriotyzm podchodzący pod ksenofobię to nic innego jak.. choroba.
  • Odpowiedz
@Norivotget nie jest patologicznie, ale raczej też nie są to przyjemni ludzie
Mireczku ja Ciebie szanuję i poważam, dawno na mirko nie widziałem kogoś, kto nie byłby skrajny w poglądach w którąś stronę, dobrze zobaczyć że jednak są tutaj rozsądni ludzie, bo takie szambo polityczne ostatnio #!$%@? że to się w głowie nie mieści
  • Odpowiedz
@Cisi: Ba, jak już tak o poglądach - idąc o 23:00 ulicą, wolę spotkać pięciu gejów, pięciu Ukrainców, pięciu Arabów, niżeli 5 polskich patusów po oglądaniu meczu. Życie mi miłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norivotget no, szczególnie w Warszawie, ze 3 razy po meczu legii miałem nieprzyjemne sytuacje, za sam fakt stania akurat gdzieś na ulicy
Ale to wiesz, to wszystko w imię swietej polski i jej królowej matki boskiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Figlarz niech przekreślają, jak się bagietmajster doczepi to podchodzi to pod zmiany w tablicy czy jakoś tak, był o tym artykuł jak ludzie kupowali flagi PL i je naklejali na te UE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozumiem, że te dzbany nie jeżdżą po drogach budowanych czy remontowanych za pieniądze z UE?

dzięki temu #!$%@? z gwiazdkami masz masę inwestycji w Polsce, chociażby w drogi Polecam wybrać się na przykład na Ukrainę i zobaczyć jak żyje się bez unii


@Waleczny_Kalafior, @Cisi:
Nie ma dowodu na to, że bez Unii nie byłoby tych dróg czy innych inwestycji.
Ukraina to nie jest dobry punkt odniesienia. Unia to nie jest
  • Odpowiedz
@Gumaa ok, zacznijmy jeszcze raz
Wszystkie państwa byłego bloku komunistycznego, radzą sobie #!$%@?, chyba że są w unii
Ale polska akurat byłaby tym jednym wybitnym wyjątkiem
Dróg czy innych inwestycji by nie bylo, bo:
Nie będąc w unii nie dostawalibysmy dotacji
A co do dotacji
Tak, oczywiście, dajemy nasze pieniądze na budżet unijny, ale dostajemy z niego jak na razie więcej
To chyba oczywiste, że będąc w unii każdy kraj składa się
  • Odpowiedz