Wpis z mikrobloga

Hej #produkcjamuzyki Szukam kontrolera MIDI z klawiaturą dla amatora do domowych zabaw w produkcję muzyki, klasycznie ujmując- do robienia bitów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co kupić? W wielu wątkach na forach i na YT polecają #akai MPK Mini MKII lub #novation Launchkey MINI (MKI czy MKII?). Może coś innego? Budżet tych dwóch produktów pasuje mi. Myślałem też o samym Launchpadzie ale chyba pady z klawiaturą będą dla mnie lepsze.

Raczej nie będę nagrywać nic na YT, nie będę grać na żywo więc nie potrzebuję sprzętu do tego. Jeśli mam rozumieć to przy graniu na żywo przydaje się arpeggiator, a w domowych warunkach zastępują to oprogramowanie, wtyczki?

Co chcę robić? Jaram się klimatem lat 80 czyli syntezatorami. Oprócz synthwave bawiłem się kiedyś w ambient oraz oczywiście w samplowanie beatów hiphopowych.

Jak wygląda oprogramowanie w AKAI? Podobnie to dołączane do sprzętu AKAI w porównaniu do Novation jest badziewne. Czy oprogramowanie z Novation jest naprawdę wystarczające i daje duże możliwości czy po prostu zakupić FL Studio / Ableton?
  • 2
@Traviu: AKAI ostatnio dawał do swoich kontrolerów kod na bardzo fajną wersje Lite Reasona 10. Jeśli chodzi o oprogramowanie to do tanich kontrolerów dodają bardzo okrojone MPC Essentials (jedna ścieżka) + możliwość płatnej aktualizacji do pełnej wersji 2. Teraz coś tam nawet dłubią w tym swoim sofcie, dodali opcje autosamplowania, trzy syntezatory od AIR, arpeggiator (pisze o pełnej wersji MPC 2).