Wpis z mikrobloga

Zacznijmy od początku.

Ponad rok temu kupiłem laptopa - taki ładny był - LENOVO ideapad 700-15isk. W ciągu roku padł dysk, matryca, teraz pada bateria i klawiatura... Więc zacząłem drążyć temat niezawodności Lenovo, gdyż w rankingach stoją wysoko. Ba! Okazuje się że na 3 miejscu są w jednym z rankingów ( ͡º ͜ʖ͡º).

Osobiście jako że kupiłem najbardziej rozbudowaną wersję tego laptopa to jakością jestem zażenowany, co prawda matryca została wymieniona, ale straciłem lapka na prawie miesiąc. Teraz problem z baterią i klawiaturą się pojawił też stracę miesiąc. To są straty niepowetowane, jeśli policzy się czas stracony na czyszczenie dysków, ponowne instalowanie systemu, chodzenie do sklepu i dzwonienie na infolinie Lenovo. To straciłem 2 miesiące na serwisowanie podczas niecałych 2 lat używania sprzętu(coś koło 1.5 roku)...

Stąd powstał pomysł wpisu. Wpisujcie pod spodem markę waszego laptopa, model, czas używania, ilość napraw serwisowych, jak szybko przebiegły naprawy oraz jeśli pamiętacie to rok zakupu i cenę(zaokrąglenie do tysięcy). Zrobimy sobie pierwszy #wykopranking

Z góry dziękuję firmie xkom, której pracownicy byli bardzo wyrozumiali oraz przyjeli zgłoszenie gwarancyjne bez zastrzeżeń + informowali mnie o statusie mojej sprawy. Duży plus ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#laptopy #niezawodnosc #testy #zakupy #lenovo #xkom #ranking #wykopranking
  • 31
  • Odpowiedz
Dzwoni do mnie żona z pytaniem jakie klocki wziąć na prezent dla dziecka - dziewczynki, różowe klocki, zestaw taki sobie czy niebieskie klocki - zestaw dużo fajniejszy. Odpowiadam, żeby brała niebieskie, dziecko i tak ma niecałe dwa lata więc co za różnica jaki kolor klocki będą miały no i dialog wygląda tak:


@Generau_Osmiornica: ja tam w swoim lenovo yoga-500 mam problem z obudową i zawiasem, tak słabego wykonania nie spodziewałem się,
  • Odpowiedz
MacBook Air 5 lat bez awarii. MacBook Pro 10 miesięcy bez awarii :) Asus k53 rocznik 2012 wymiana pasty termoprzewodzącej i urwana łopatka w wentylatorze ale działa do dzisiaj - jedynie wymiana baterii ale nie zaliczam tego do awarii
  • Odpowiedz
@Generau_Osmiornica: Asus ZenBook UX303UB, kupiony w lipcu 2017 i od tego momentu używany, kosztował ~3k zł. Do tej pory zero napraw serwisowych ani takich we własnym zakresie, brak potrzeby czyszczenia i przeinstalowania systemu. Bateria nadal działa niemalże jak nowa (około 5h po pełnym ładowaniu), problemów jakichkolwiek brak.
  • Odpowiedz
@Generau_Osmiornica: miałem już kilka różnych Delli, część poleasingowa- model Latitude. Problem był z 17 calowym Inspirionem, jakieś 4 czy 5 lat temu. Zaczął się przegrzewać i wyłączać, serwis wymienił płytę główną, nie miałem go 2 dni. Reszta Inspirionów które miałem i Latitude bez problemu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Generau_Osmiornica: samsung rf711 - kupiony w 2011, smiga od tamtej pory 24h/7 przez ponad 300 dni w roku, oprocz tego ze troche sie przegrzewa i bateria juz zdechla - zero uwag. zadnych napraw, serwisow, nic. kosztowal ponad 2k. tesknie za samsungiem na rynku europejskim :(
  • Odpowiedz