Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5€?

To teraz pomyslcie sobie ze tam srednia to 1,5k€, a u nas - srednia 400€, a paliwo za 1,2€ xD
Ale Polska to waleczni Husarzy, a Francja biala flaga, tchorze hehe!
Dali biedakom zadatki i programy "+" i wszyscy potulnie morda w kubel xD

Polacy sprzedaliscie sie za 500zl!
(i to jeszcze z waszych pieniedzy xDDD)
#takaprawda #bekazpodludzi #francja
m.....0 - Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5...

źródło: comment_c5UODMAtWmEPw6Svq0NrgVJXSpffHsP8.jpg

Pobierz
  • 252
@ediz4 a wiesz ile wynosi akcyza i Reszta podatków na paliwie?sam podatek akcyzowy to masz 35% do tego VAT A to ustala państwo. Poza tym po czym uznajesz że twierdzę iż cena paliwa jest związana z zarobkami napisałem tylko że jakbym zarabiał 4x tyle co teraz to nie miałbym problemu w płacenia za paliwo 1,5 raza tyle co obecnie i tyle.
@Kipper: Wiem ile wynosi i to napisałem w swoim wpisie. No chyba że optujesz na całkowitym usunięciem podatków z paliwa.

Poza tym po czym uznajesz że twierdzę iż cena paliwa jest związana z zarobkami napisałem tylko że jakbym zarabiał 4x tyle co teraz to nie miałbym problemu w płacenia za paliwo 1,5 raza tyle co obecnie i tyle...

NO widzisz a oni mają problem
@ediz4 no wiesz łatwiej jest się przystosować do lepszego a jak będą Ci coś zabierać to nie dziwne że protestują. Nie mówię nic o zmniejszeniu podatków tylko o zaklamaniu rządu i opowiadaniu o tym jak mamy tanio. Wyznacznik czegoś co jest tanie nie jest sama cena ale to ile z jednej średniej wypłaty można danego dobra kupić i porównać to z innymi krajami.
@marcooo80: @keram-us: problem jest tego pokroju ze „zmagamy” się z problemem gdzie zarabiając najniższa ciężko idzie wiązać koniec z końcem (patrząc na standardy danego kraju), w Polsce życie jest dużo tańsze. Przelicz sobie życie we Francji (mieszkanie, jedzenie, bieżące wydatki, itd) a w Polsce to zobaczysz dlaczego takie protesty są. U nas w Belgii też są ale na mniejsza skale.