Wpis z mikrobloga

#kosmetyki #zdrowie #mirabelkopomusz #pytanie

Witam, kochane. Kiedyś pani kosmetolog powiedziała mi, że powinienem 2x dziennie myć twarz żelem peelingującym do twarzy. Na różnych stronach natknąłem się jednak na informacje, iż żelu peelingującego nie powinno się używać tak często, raczej 2-3 razy w tygodniu a nie 2x każdego dnia. Jak to w końcu jest?
  • 15
@rales żel peelingujący wyszusza i podrażnia skórę. Im bardziej ją wysuszasz, tym więcej sebum produkuje żeby wrócić do normalnego stanu i później może się to skończyć wypryskami. Najlepiej myć czymś delikatnym, co kilka dni w miarę potrzeby peeling (osobiście polecam enzymatyczne, nie mechaniczne z drobinkami) i po każdym myciu lekki krem nawilżający
@lubie_ogorki_kiszone kosmetolog to osoba po studiach ukierunkowanych na potrzeby skóry i dobór kosmetyków i jest trochę ogarniętych ludzi. A dermatolog jest od leczenia chorób, a nie od pielęgnacji
@rales no mówię Ci przeca, żebyś tego ryja nie tarł to mi nie wierzysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StaryZdzich: Kosmetolog zawsze lepszy niż porady w internecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech chłopak eksperymentuje będąc w kontakcie ze swoim kosmetologię czy tam dermatologiem. Ja tak robię od lat i polecam.
@lubie_ogorki_kiszone eee luz, jakoś mi się ubzdrurało, że po kosmetologu jedziesz. Mea culpa. Ja tam dużo się nauczyłam z porad w necie, tylko trzeba samemu dużo wiedzieć i weryfikować i znaleźć odpowiednich ludzi. Ale są takie podstawy podstaw, które wiele osób wie, jak ten przykład z peelingiem (żeby jednak nie przesadzać)
@StaryZdzich: Ciężko mi powiedzieć, wydaje mi się, ze to tez zależy jaki chłopak ma na myśli peeling. Dla przykładu mój niebieski myje twarz tylko takimi i w sumie nie widzi różnicy jakiejś dużej. Dla mnie na przykład żele nawet bez peelingu to samo zło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlatego uważam, że nie powinno doradzać się przez internet a tym bardziej jak nie widzi się czyjejś buzi, ani
@StaryZdzich: Przecież cały czas tłumacze ci, ze właśnie dlatego powinien on słuchać lekarza a nie ekspertów z internetu. Swój przykład podałam tylko jako różnice, między mną a niebieskim. I to drastyczną.
@rales zależy, co miała na myśli, mówiąc "żel peelingujący", ale przypuszczam, że żel z drobinkami mechanicznie złuszczającymi skórę. Nie wydaje się to dobrym pomysłem. 2 razy dziennie używasz twardej wody do mycia skóry. Zmywasz całe sebum, ale naruszasz też warstwę lipidową skóry. Skóra staje się ściągnięta, przesuszona i zaczyna produkować jeszcze więcej sebum. Poza tym dribinki złuszczają naskórek. Jest to dobre, ale tylko w stosunku do zrogowaciałego naskórka. Jeśli usuniesz go rano,