Wpis z mikrobloga

Czuję się skrzywdzony przez Polskę. Zarabiam dużo. Mam jednoosobową DG, ale to ja się uczyłem po nocach, pracowałem, zdobywałem kontakty (za granicą). Bywało, że nie spałem po kilka dni z rzędu. Co w zamian dostaję?
-ceny w sklepach szaleją, to efekt 500 plus
-podatki, podateczki, daniny, kary, mandaty i ZUS

Tymczasem jak jesteś "ubogi", to jesteś w tym kraju bogiem. Wszystko dostaniesz za darmo, wyżywienie, ubranie, dopłatę do czynszu, prądu, 500 zł na wódkę i papierosy (...a nawet gdyby na bachory? Moim się bardziej należy z moich pieniędzy).

Najgorsze, że nie można nigdzie wyemigrować, bo w całej UE jest to samo, a tym syfie mam rodzinę. Za daleko się przenieść do jakiś Emiratów Arabskich czy na Karaiby.

#polska
  • 17
@brr1989: każdy chce żyć nie tylko ty . Co innym po tych darmowych rzeczach jak twoje pewnie się panoszą w gucci i innych wyrafinowanych markach. Jeżeli miałbyś kasy tyle o której tu wspominasz nie rzucalbys mięsem i płakał tylko żył nie oglądając się za siebie. A dzieci z biednych rodzin to bachory ? W czym te twoje są lepsze ze pozwalasz sobie tak obrażać biednych ???
@motaboy: spróbuj sobie robaczku wliczyć w koszty co papier przyjmie, powodzenia na kontroli ;)
podatek liniowy? Sporo krajów go ma, a część nie ma dochodowego wcale. To, że Europa jest #!$%@?, nie znaczy, że cały świat jest.

@bartas009: a co mnie dzieci z biednych rodzin obchodzą, to wina rodziców. Niech żyją za to, co rodzice wypracują.
@brr1989: no wiec zrób zapasy maści na ból dupy, bo Europą preferuje socjalna, regulowaną gospodarkę rynkową od nieludzkich ideologii neoliberalnych.
Że zapytam - masz w domu jakiś prywatny telefon lub komputer nie rejestrowany na działalność? A jak jest z ekspresem do kawy? Auto? Benzyna?
Idź wylewać krokodyle łzy gdzieś indziej.
W Polsce i tak jest za niski klin podatkowy.
@brr1989: boisz się nawiązać dyskusję i od razu szufladkujesz? Czy przypadkiem jakiejś choroby psychicznej się nie nabawiłeś przez tę swoją pracę? Szastasz wrzucaniem wszystkich do jednego worka na prawo i lewo.

Założę, że zapytałeś o co mi chodzi.

Otóż, mimo że uważam 500 plus za nieporozumienie to zdecydowana większość tych pieniędzy idzie faktycznie na dzieci, na ich ubrania, przybory szkolne, wycieczki czy nawet na jedzenie. Patologii jest ułamek.

Ale czego ja
@brr1989: stary, nie w tym kraju, zrozum polska juz zostala na stale zmieniona w postkomunistyczne bagno, tutaj nie ma kultury szacunku do pracy, po prostu wyjedz, czym szybciej to zrobisz tym lepirj dla Ciebie i dla rodziny
firme i nieruchomosci w pl sobie zostaw i zarsbiaj na cebulaczkach, bo na tym polega korzystanie z polski - na wyzysku tych co tu kiblują
@brr1989: a skąd ty wiesz jakie są moje poglądy Haha ? Poprzez wypowiedz na wykopie jesteś w stanie ocenić kto jest jakim człowiekiem ? Jesteś gościu śmieszny a takich petów jak ty to na sztukę mam ;) pozdro i oby za to co napisałeś twoje bachory zdychały w męczarniach a ty żebyś musiał na to patrzeć i przez resztę życia się musiał z tym męczyć pozdro byku gnaj do przodu dalej
@MilionoweMultikonto: cała UE taka jest, chyba tylko Malta się wyłamuje, trochę Estonia i UK z anglosaską kulturą biznesu. Hiszpania jako tako.

Nie bardzo jest gdzie uciekać ;) U Arabów jest fajnie, ale żebym przez pół życia kobiety bez pokrowca nie zobaczył, ehh. Karaiby daleko trochę, pełno murzynów.