Wpis z mikrobloga

Mam dylemat dotyczący laptopa. Wybrać mocniejszy rdzeń ale w ilości 4 czy słabszy ale w ilości 6? Jak to wygląda wydajnościowo? Ktoś zorientowany? Finansowo jest podobnie więc co innego musi zdecydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i7-8750H (2.2 GHz, 4.10 GHz Turbo, 9 MB Cache)
czy
i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache)

#laptopy #komputery #intel #pcmasterrace #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

Który lepszy?

  • i7-8750H (2.2 GHz, 4.10 GHz Turbo, 9 MB Cache) 97.9% (46)
  • i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache) 2.1% (1)

Oddanych głosów: 47

  • 27
@dobrzecisiewydaje: to był błąd, szczerze dziwię się każdemu kto bierze 7700HQ zamiast 8750H. Chyba, że naprawdę jest dobra promocja..

@pijanypowietrzem Tak poza tym to za niebawem będą lapki z RTX na pokładzie, ja bym już poczekał, bo nic ciekawego z mobilnych grafik nie wyjdzie przez najbliższe 1.5 roku. To nie jest dobry moment na kupno laptopa. Staram się potwierdzić tę informację ale myślę, że na święta już będą.
Tak poza tym to za niebawem będą lapki z RTX na pokładzie


@WhyCry: Eh, wystarczy zobaczyć na Battlefielda, gdzie jak odpalisz RT to granie powyżej FHD to mordęga... Póki co nie ma za bardzo co się napalać na RTXy, przynajmniej nie na obecną generację.
@TomdeX: Mówimy o mobilnych RTXach, czyli 2060-2080. Cena będzie wyższa, ale bez przesady. Nigdzie nie napisałem aby odpalać DXR w grach. Mam wrażenie, że będą lapki za 1500 EUR z 2060 na pokładzie. Może nie od razu, ale miesiąc dwa po premierze. Co do 2050 to ciężko przypuszczać, bo ten GPU pewnie nie będzie miał RT cores.
@WhyCry: No tylko ludzie kupują RTXy, bo mają wodotryski w porównaniu z GTXami, gdy się je nie używa to w sumie żadna różnica, ani to energetycznie lepsze, ani temperatur nie ma niższych, parę fpsów więcej i tyle. Jak wejdą lapki z rtxami to normalne, że za nowość będzie trzeba bulić zdecydowanie więcej niż za lapki z 1060 czy 1070.
@pijanypowietrzem: Grafika będzie działać na 100% możliwości, a procesor na ułamek tego, co potrafi, więc dopłacanie do lepszego procka nie zawsze jest sensowne, zwłaszcza, że te procesory za chłodne nie są. 8300H w zupełności wystarczy, oczywiście jeśli chodzi o granie, bo jeśli chodzi o rendering, gdzie procesor gra pierwsze skrzypce to dodatkowe rdzenie są mile widziane.