Wpis z mikrobloga

@Couto ehh dzieki ale nie zasluzylem. Wczoraj robilem porzadki i dlatego caly ladny heniek uciety przy samej pupie. Tak byl zagloniony. Koper tez wyrwany w 3/4. Góry byly cale czarne, podloze tez nadaje sie do wymiany. Generalnie na wiosne calkowity restart. Widoczek bylby ladniejszy gdyby nie moje super drapiezne brzany ktore od dwoch lat kitrają sie w roslinach bo sie boja gupikow.
@Couto: Fajny zbiorniczek z krewetkami :) Mam akwarium słodkowodne towarzyskie 220l i chciałem zacząć przygodę z krewetkami w jakimś nanoakwarium.
1) Jak się sprawuje kaskada w tak małym akwarium? Bardzo słychać wodę, która leci w wypływki filtra? Moja żona jest "uczulona" na ten dźwięk i póki co badam temat ( ͡º ͜ʖ͡º)
2) Są jakieś przeszkody, żeby w krewetkarium trzymać również ryby (głównie chodzi mi o
@sajmonm 1. Bardzo dobrze. Ja wymieniłem standardowe gąbki na włókninę i biozloze, wiec chwale sobie wielkość. Wylot z kaskady jest zanurzony w wodzie wiec nie ma dźwięku pluskania. Filtr jest bardzo cichy
2. Musisz znaleźć ryby, które dopasujesz do parametrów. Słyszałem, ze ludzie trzymają rasbory galaxy z krewetkami. Musisz tylko przemyśleć sprawę, czy nie będziesz miał za dużo stworzeń w tak małym akwarium.
3. Gdy krewetek jest mało, to wystarczają im glony