Wpis z mikrobloga

Rząd pracuje nad ustawą mającą podwyższyć stawki VAT na leki weterynaryjne z 8% do 23% (°° Biorąc pod uwagę to, że leki te w tej chwili są już cholernie drogie, to strach pomyśleć o tym, co będzie dalej. Najbardziej ucierpią schroniska i fundacje, które wydają krocie na lekarstwa ratujące życie zwierząt. Dobra zmiana szuka kasy na swoich 500plusów ( ͠° °)

#psy #koty #zwierzaczki #weterynaria
  • 109
@martwa_religia: a Ty byłbyś przeciwny, gdyby podnieśli ceny leków dla dzieci i dali kasę na zwierzęta? Nie ma dla mnie takiej zależności w ogóle i dobrego wyjścia. Zawsze jakaś strona będzie poszkodowana, ale przy tym ucierpią zwierzęta, na które już teraz rząd prawie w ogóle nie daje kasy. Jakby podnieśli ceny leków dla dzieci, to też byłaby mega tragedia. A jakby podnieśli np. jakiś procent (wiem kolejny) na używki? Po prostu
@NaSmyczy: mysle ze tak, bylbym przeciwny. Moze zahacza troche o szowinizm gatunkowy, ale wydaje mi sie ze w pierwszym rzedzie powinno sie zapewnic komforotwe warunki bytowania ludziom a dopiero pozniej innym stworzeniom, chociazby z tego powodu, ze zdrowy czlowiek moze dawac wiecej uwagi zwierzetom, niz osoba schorowana czy glodna