Wpis z mikrobloga

@grzech1991: dobra jest tam rozdzielczość w tych soczewkach czy bardziej pixeloza? Zastanawiałem się czy brać w black fridey bo przecena była ale co jak co ps4 to dojść stary sprzęt a i cena tego vr niska ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dogecoin: wszystko zależny tak naprawdę od punktu patrzenia... w PSVR widać piksele i to największa wada tych gogli. A jestem osobą która nie zwraca uwagi na rozdzielczość i zawsze się kłóci, że nie ma znaczenia. Jednak za ich cenę - 850 zł, to mogę powiedzieć, że stosunek cena/jakość jest świetna. Jak ktoś chce się pobawić a nie chce dużo stracić - polecam.

Natomiast patrząc po PSVR to kupiłbym już tylko vive
@grzech1991:

w PSVR widać piksele i to największa wada tych gogli

Hmm, a czy istnieje jakis symulator róznych gogli na komputer gdzie mógłbym sobie porownać w jakich modelach jak bardzo rażą te pixele w oczy albo gdzie jest ładniejsza grafika?

PSVR za 850 zł i to był impuls, to jest dobra cena

Kupiłeś z całym asortymentem tzn. kamerka i kontrolery, czy co tam jest, czy same gogle za tyle?

Dodatkowo na
@Dogecoin: 1) nie, jak ściągasz gogle to "nagle wracasz do rzeczywistości". Z kumplem stwierdziliśmy, że gogle są aporównywalne do monitora. To są dwa różne i inne światy, po ich zdjęciu nie możesz patrzeć na monitor i zastanawiasz się, kto jeszcze tego używa?

W tej cenie jest kamera + gogle + kontroler. Brakuje move i fps stick. FPS Stick nie mam, mam za to move - dałem za nowe 240 zł na
@grzech1991: A ile jest tych wersji oculus rifta? Na allegro widzę np. dk2 po 800 zł co jest chyba development kitem z 2011 z rozdzielczością 640x480 oraz cv1 po 1600-1700 zł. Jest coś jeszcze? Którą wersje musiałbym wybrać, żeby wybrać dobrze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dogecoin: Najlepsze porównanie jakie się da zrobić to zdjecia/filmy z kamery przystawionej do soczewki. Warto obejrzeć kilka filmów, bo w tym wypadku zrobienie dobrego porównania wymiaga odpowiedniego ustawienia parametrów kamery, jak i jej fizycznego ułożenia względęm soczewki, a patrząc po niektórych filmach, nie wszystkim się to udaje. ;P https://www.youtube.com/results?search_query=VR+throught+lense

Jeśli chodzi o przyczyny mdłosci w VR to są dwie przyczyny, pierwsza z nich to zbyt duże opóźnienie pomiędzy ruchem ciała, a
@Dogecoin: kup z oficjalnej strony i zapłać revolutem albo kup w znanym sklepie internetowym :)

Generalnie headsety VR rózróżnia się na pierwszą generację, 1.5 i 2.

1 - to PSVR i oculus w wersji dev. Natomiast PSVR jest bardzo dobrym headsetem w stosunku cena/jakość. Recenzenci głównie narzekają na tracking a nie jakość obrazu. Natomiast dla mnie nie ma żadnych problemów z trackingiem.
1.5 - to aktualny oculus i vive
2 -
@Dogecoin: @goldpin: przyczyna mdlosci jest po prostu starosc. pisalem - idz sie jeden z drugim pobujac na hustawce i zobaczysz jak w uszach szumi. fakt ze jak bylem dzieckiem to nie lubilem sie bujac i nigdy sie nie bujalem do rurki ale tez raczej mnie nie mdlilo. jakies 10 lat temu sprobowalem i juz czulem cisnienie.

najlatwiej sprawdzic swoje predyspozycje na jakiejs karuzeli, czymkolwiek co sie obraca. jesli mdli to
@grzech1991: @goldpin: A czy dobrym pomysłem byłoby wyhaczyć używanego htc vive pro za 2-3k? Bo chyba tyle kosztują same gogle, co nie? Nie znam się za bardzo na cenach. Za ile byłoby można wyhaczyć również akcesoria? Czy byłaby to oplacalna opcja biorąc pod uwage nadciągające nowe generacje?
@grzech1991: a w czym nie widac pixeli? z tego co testowalem to lepsze mi sie wydawaly te samsungowe gogle z s7 niz vive. jak nie chcesz widziec pixeli to nvidia 3d vision tyle ze to nie vr XD
czy w bloto to nie wiem, mozna ogladac filmy/zdjecia 3d czy tez grac w gry 2d przeportowane na 3d no ale nie zawsze jest latwy dostep do tego. tu masz np galerie zdjec
@Dogecoin: nie no bez przesady, masz internet i sprawdź czy się opłaca przecież nikt nie będzie za Ciebie szukał.

Ja bym szedł w najtańsze gogle albo najdroższe, ale to jest moja rada. Dużo ludzi gra na oculusie i jednak nie pisze, że są do kitu. Poza goglami musisz mieć system trackingu. PSVR i oculus mają w standardzie, vive chyba nie. Poza tym kwestia czy uciągnie Ci karta gry, najlepiej mieć 60-100FPSów,