Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak ludzie mówiący, że dbają o prawa człowieka nazywają płód/embrion zlepkiem komórek. Mówią, że to nie człowiek.
Oczywiście, że to człowiek. W bardzo wczesnym stadium rozwoju. Żywy organizm. Nie wiem dlaczego to w ogóle budzi wątpliwości.

Inna sprawa, że ma znikomą świadomość i kontakt ze światem. Inna sprawa, że może być bardzo chory, nieuleczalnie i że całe życie może męczyć siebie i ludzi wokół. Że byłoby wszystkim (i jemu) łatwiej gdyby jego męki skrócić nim się na dobre zaczną.

To wszystko nie zmienia faktu, że to nadal człowiek i poprzez aborcję odbiera się życie. Po prostu w tym wypadku jest to (co prawda kwestionowalnie, w zależności od przypadku, ale) uzasadnione odebranie życia.

No i najlepsze, że pro-life'owcom popadanie w skrajność zarzucają ci sami ludzie. Dzbany po obu stronach xD

#oswiadczenie #polityka #aborcja #gorzkiezale
G.....4 - Śmieszy mnie jak ludzie mówiący, że dbają o prawa człowieka nazywają płód/e...

źródło: comment_sjaZySD5mkMqrIyxRzlULrhAku2JvElc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Garg84: Tu tylko zalezy gdzie ktos ma prywatna granice polozona. Sa tacy dla ktorych do ostatniej minuty przed porodem mozna zrobic aborcje, sa tacy co uwazaja ze prezerwatywy zabijaja, bo gdyby nie uzycie takiej to powstalo byc zycie.
  • Odpowiedz
@Garg84: no tak dlatego nazywane to jest aborcja.

Ja bym tu raczej zauwazyl inna rzecz. Pro lifowcy chca dac zycie dziecku nawet za cene zycia matki. To jacy to prolifeowcy?
  • Odpowiedz