Wpis z mikrobloga

mirki czasami zrywa mi neta podczas wysyłania np. załącznika czy pliku na jakiś webowych aplikacjach - generalnie mogę cały dzień oglądać yt, netflixa itp ale jak tylko dodam załącznik do maila to jeb znika net i pojawia się po kilku minutach. Czym to może być spowodowane? może to być wina routera? czy raczej ISP (radiowy) - dodam że ostatnio jest to praktycznie codziennie ale nie mogę powiedzieć żeby było to regularne czasami działa wszystko poprawnie
#isp #internet #sieci #siecikomputerowe
  • 12
@lis6502: dzięki nic nie zrozumiałem :D generalnie mam antenę za oknem, i od niej idzie kabel rj45 który mam wpięty w mój router (nie do portu WAN tylko do portu LAN tak jak i komputer stacjonarny z którego korzystam, wifi olejmy) i teraz przypomnialem sobie jeszcze taką sytuację że w momencie gdy internet znika to czasami (nie zawsze) nie mogę wejść do panelu admina routera - pomaga reset ustawień i wejście
@crejzus jeśli masz wpinke w LAN tzn dhcp masz ma mikrotiku ubnt czy co tam masz za oknem diagnostyka wygląda tak musisz traceroutem wykryć routery adresy IP potem pingujesz bramę domyślna router brzegowy i coś w świecie dodajesz magiczny załącznik i patrzysz gdzie pakiety umierają. U ISP zawsze będzie dobrze ;)
@lis6502: właśnie nie mam drugiego routera chciałem uniknąć wydatku ale po prostu kupię nowy i tyle.. tylko tak trochę nie klei mi się to że router działa sprawnie dajmy na to przez 2 dni, 3go dnia już nie i później znowu działa :)) moim zdaniem to problem po stronie ISP ale w sumie to sobie kupie ten router żeby się od niego #!$%@? i podłącze laptopa po kablu żeby wykluczyć cały
@lis6502: wifi wykluczyłem stacjonarka to główne urządzenie na którym pracuje i jest połączone po kablu z routerem.. jak pada net to nawet do routera czasami nie mogę się dostać jak net wraca po paru minutach to normalnie mogę się zalogować. no nic dzięki za pomoc wiem że dalibyście sobie z tym radę gdyby nie najsłabsze ogniwo tej komunikacji ;))
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crejzus: wąsacze (radiowi ISP) żydzą na uploadzie, bo to trudniej zauważyć klientowi. skoro widziałem już na mikrotika skrypt, który oszukuje (zawyża transfer) w przypadku odpytywania popularnych stron typu speed test, to może ten ISP ma jakiś skrypt, który dynamicznie steruje pasmem w przypadku wykrycia uploadu...@lis6502: