Wpis z mikrobloga

Czuję się jak w jakimś dramacie:
1. Nienawidzę #warszawa i nie mieszkam tam bo za dużo hajsu z podatków tam jest ładowane
2. Nienawidzę #krakow i nie mogę tam mieszkać bo #smog bardzo i średnia robota
3. Lubię #krolowymost ale bieda mocno
4. Kocham #radom, ale bieda i drożej niż w Królowym Moście
5. Mieszkam w #trojmiasto bo jest najlepsze

#jakzyc #przegryw #gorzkiezale #przegryw #pdk
  • 14
@algorytm7007: xD jak odemiesz sektor publiczny (czyli podatki wszystkich Polaków) to już nie jest taka wspyniałą wawka. Ponad to pasożytuje w szczególny sposób na reszcie mazowieckiego, a janosikowe płaci województwo.

@Zerp: oderwani od rzeczywistości ludzie, którzy myślą, że są wspaniali, a wpadają im w kieszeń PLNy wszystkich Polaków.
@jestem_na_dworzu a po polsku? Jaki masz z tego powodu kłopot, który spędza ci sen z powiek? Gdyby wszyscy obowiązkowo płacili podatki w miejscu pracy i zamieszkania wyglądałoby to finansowo troszkę inaczej. Tu jest drogo, zgoda ale z powodu właśnie utrzymywania wielu gmin w kraju skąd wywodzą się tacy plujący na to miasto, którym nie sposób dogodzić bo zobaczą odrobinę lepszego świata od pastwiska, gieesu czy obory a natychmiast czują się oświatowani choć
aki masz z tego powodu kłopot, który spędza ci sen z powiek?


@algorytm7007: Nie, po pierwsze to wpis #pdk (patrz tagi). Po drugie mam ubaw po pachy z ludzi, którzy tam żyją i myślą, że są lepsi bo mają więcej w PLNów kieszeni. Akcentuję, że tak by było w każdym mieście gdyby zostało stolicą. Nie ma w tych ludziach i mieście nic specjalnego.

Twoje korzenie nie mają tutaj nic do rzeczy.
@jestem_na_dworzu Otóż mają bowiem od zawsze pokolenia żyły skromnie czyli w nędzy na Powiślu i Starym Mieście. Nigdy nie dorobiły się fortun i nigdy nie wywyższały podkreślając warszawskość i takie relacje są przekazywane od wielu lat z jednym ale... kto obraża i próbuje udawać warszawiaka jest mieszany z błotem. Sto procent relacji pomiędzy stolicą a resztą kraju wykreowali tacy z okolic czyli z zielonej stolicy swoim prymitywnym zachowaniem i językiem. Z tą
Otóż mają


@algorytm7007:

Nigdy nie dorobiły się fortun


Dziękuję, nie są to wyjątkowi ludzie. Spójrz na taki Nowy Sącz. Tam jest coś wyjątkowego, tylu przedsiębiorczych osób, które swoją zaradnością dają pracę i rozwiają region.