Wpis z mikrobloga

Ceny jedzenia w #tajlandia tytulem wstepu dla tych co nie byli / nie wiedza: restauracje / street foody w tajlandii masz na KAZDYM kroku, jesli chcemy jesc jak Taj to jest tanio (a nawet bym powiedzial bardzo tanio) poniewaz ryz + troszke miesa (kurczak) to koszt ok 4zl, dla mnie to starczy na lekki obiad ale jak ktos jest 120kg piwniczakiem lub ma tasiemca w brzuchu to moze potrzebowac wiecej :) europejskie / amerykanskie jedzenie oczywiscie drozsze, jesli chcemy zyc po angielsku to wtedy za danie placimy od 10zl w gore (nie mam doswiadczenia co po ile ale jak ktos bardzo chce to moge sprawdzic), w zalaczeniu kilka potraw, mam nadzieje ze pomoglem :) #emigracja #pattaya #streetfood

Troszke cen (street food, ryz to zazwyczaj woreczek ryzu):
Ryz + kurczak / krewetki / kraby z bazylia - ok 4 - 6 zl (wersja najtansza to zawsze kurczak)
Ryz + omlet z krewetkami - 7zl
Sticky rice - 0,5zl
Pad thai (kurczak / owoce morza) - 4 / 6zl (duza porca)
Salatka z papaji - 4zl
nudle - 4zl
placek z nadzieniem bananowym - 3,5zl
paczek - 0,5zl
Kebab - 7zl (duzo miesa)
Pizza - 15zl (bardzo maly placek, srednica ok 15cm)
Burrito - 25 zl (duza porcja, restauracja)
robaki - od 3zl za porcje (larwy)
1 skrzydelko kurczaka w panierce - 1,5zl
1 kielbasa na patyku - 1zl
kurczak z rozna (caly) - 18zl
ges z rozna (cala)- 30zl
Panslaw - Ceny jedzenia w #tajlandia tytulem wstepu dla tych co nie byli / nie wiedza...

źródło: comment_pArfvEJ5uEsdkpNQaWCi9AUOv8oqdaGh.jpg

Pobierz
  • 5
@Panslaw: na obiad w restauracji z ceratą i grzybem na ścianie w ao nang w sezonie trzeba liczyć średnio 35 zł żeby najeść się jak człowiek, walnąć browara i zjeść jakąś mini sałatkę