Wpis z mikrobloga

#katowice #slask #mechanikasamochodowa #mechanika #astra
#bytom

Siema mirki, mam do wymiany w astrze G 1.4 16V sonde lambda za katalizatorem. (błąd P0141) Nie chce jechać do mechanika, chce to sam zrobić, tyle, że musze wejśc pod samochód. Dzisiaj jadę po sonde lambda.
Są gdzieś na terenie śląska (okolice katowice) darmowe kanały, tak by samemu tam wejść i sie pouczyć?
Albo czy któryś z mirków ma kanał w domu i byłby w stanie mi pomóc z tym?

Stawiam czteropak :)
  • 20
@MroczekBall3D: Bez spawarki/palnika sie nie bedzie. Zamiast sondy pewnie katalizator, ktorego nie kupisz. Jak juz to kup "emulator" sondy. Moze pomoc, ale generalnie to bym to olal i jezdzil i obserwowal.
@bigger: Nie zrozum źle, ale z fusów raczej nie wróżysz, prawda?
Obserwuję, i widze, że to sonda lambda. za 70zł przejecahłem tylko 110 km przy max 2,5 k obortów. To nie jest normalne, auto czasem nie potrafi wejśc na obroty, tylko musi 'zaskoczyć', a cewka zapłonowa odpada.

edit, Chcoiaż w sumie możesz mieć racje.
@MroczekBall3D: No nie. Mialem tych astr kilkadzieist sztuk.
Obserwujesz i po czym wnosisz ze sonda? Kodzie bledu?
Powaznie Ci mowie. Jak szwankuje sonda to oczywiscie bym ja podmienil na probe (co swoja droba bez sprawarki /palnika w 8 na 10 pzypadkow jest nie do zrobienia), ale wedlug mnie to nie rozwiaze Twojego problemu. Szukal bym problemu wlasnie w cewkach ew w katcie, ktory w tym modelu jest arcy drogi.
@bigger: Widze, że lepiej kupić kolektor wraz z katalizatorem. Jakieś 500zł
Cewka zapłonowa raczej nie powodowała by błędu związanego z sondą
Widze, że muszę jednak jechać do mechanika by sprawdził co dokładniej : (
@MroczekBall3D: Nie kupisz kata za 500. Jak juz to jakis zamienniki bez wartosci. Katalizatory od tych aut kosztuja w skupach nawet w okolicach 600 zlotych. Miazdzaca wiekszosc Astr, Cors i Vectr z tego okresu i juz i tak ma wyprute. A mimo to jezdza bez przeszkod. Sypia co prawda jakimis checkami, ale nie przeszkadza im to w sprawnym poruszaniu.
Pomijam,ze po tylu latach te katy i tak juz srednio dzialaja.

Mozesz
@MroczekBall3D: cumplu skąd jesteś? Grzałka sondy za katalizatorem nie ma wpływu na za bogaty skład spalin. Możliwe że grzałka jest ok a przetarł się kabel/wywaliło bezpiecznik od przetartego kabla. Masz dostęp do jakiegoś interfejsu diagnostycznego? Takiego z live data? Jeśli tak to priv i jakoś Cię nakieruję czego szukać, jeśli nie to może okolice Warszawy i mogę Ci pomóc

EDIT: na ślunsk za daleko, jak ogarniesz coś do czytania auta to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemigrant: używam tego interfejsu obd na bluetooth. Stamtąd wyczytałem błąd.

Jutro mam wymianę sondy i tak, więc dam znać najpierw po sondzie czy coś się zmieniło.

Jak na złość, miałem dzisiaj kolizje i zderzak oraz maskę mam do wymiany ^^
Ale sondę i tak wymienię

Ja że Śląska, jutro do Częstochowy jadeb