Wpis z mikrobloga

Mam dobry argument dla szczepionkowców:
Moja mama ma 3 rodzeństwa, wszyscy urodzili się w domu, nie w szpitalu. Wszyscy są zdrowi. Nie byli na nic szczepieni. I do tego każdy wujek ma super poczucie humoru! :D co Wy na to? Czekam na dyskusję :)
  • 14
  • Odpowiedz
@psajdakk Znaczy, że ja mógłbym napisać miałem 6 wujków. 3 było zaszczepionych, 3 nie. Ci co nie byli umarli. Czyli bez szczepień się zawsze umiera, tak?
  • Odpowiedz
@psajdakk To wciąż żaden argument. Jest to jedynie anegdota, Twojego życia, na małej próbie osób, żyjących w nieznanych warunkach, nie badanych. Niczego to niestety nie dowodzi.
  • Odpowiedz
@psajdakk: to nie jest rzeczowy argument na którym da się oprzeć merytoryczną debatę
to tylko przykład, fajnie, ale niczemu nie służy, po to uporządkowaliśmy sposoby analizowania świata i nazwaliśmy je nauką żeby nie marnować czasu na błądzenie w ogromie nieprawidłowo zbieranych danych z których nie da się wywnioskować nic użytecznego
  • Odpowiedz
@psajdakk: ok, chodziło mi o to, że próbujesz niewłaściwie używać naukowych narzędzi poznawczych.

Aby używać argumentów i toczyć sensowną debatę, z która będzie produktywna, należy właściwie poznać używane narzędzia. Na przykład, na wstępie założyłaś i obwieściłaś, że masz "dobry argument", ale wątpię, abyś potrafiła zdefiniować, czym jest i czym rzeczywiście charakteryzuje się "dobry argument". Oczywiście masz jakąś swoją definicję, która jest dla Ciebie intuicyjna, ale w debacie publicznej, należy posługiwać się
  • Odpowiedz