Wpis z mikrobloga

Mirki, takie pytanie odnośnie #oneplus3 #oneplus #internet #upc :

Mam teraz internet UPC, który działa na dwóch częstotliwościach (2,4 i 5 GHz) na jednej nazwie sieci (nie ma możliwości ręcznego wyboru 2,4 lub 5, tak jak np. w Vectra czy Netia). Z uwagi na fakt, że mam zarówno urządzenia obsługujące, jak i nieobsługujące 5 GHz, w ustawieniach routera ustawiłem sobie obydwie częstotliwości. Mój komputer nie ma problemu z automatycznym wyborem lepszej 5 GHz, natomiast Oneplus wybiera sobie 2,4 GHz. Oczywiście, jeśli wyłączę 2,4 GHz w ustawieniach routera, to działa bezproblemowo na 5 GHz. Co zrobić, żeby przy włączonych obydwu częstotliwościach wybierał automatycznie 5 GHz?
  • 3
@bunio244: na 2,4 mój telefon ma cały czas połączenie na poziomie 192mbps. na 5ghz 867mbps - i po co mi to, skoro bateria schodzi o wiele szybciej, a różnicy i tak nie odczuję?

ja swoją sieć 5ghz nazwałem inaczej i tylko laptop jest do niej podpięty

> (nie ma możliwości ręcznego wyboru 2,4 lub 5)


jaki model modemoroutera? ciężko mi w to uwierzyć
@bunio244: niestety w zeszłym tygodniu wymienili mi tego connectboxa na nowszego więc nie sprawdzę, ale i tak proponuję ci wrzucenie własnego sprzętu. dopóki kilka lat temu nie przeszedłem w tryb bridge, widziałem w windowsie jakieś obce telefony, w dodatku te upc wi-free, meh. co własny sprzęt to własny sprzęt, za duża ta integracja w upc