Wpis z mikrobloga

Od 2 lat choruje, i żaden lekarz nie jest w stanie zdjagnozować co mi dolega (wiekszosc nawet nie próbuje).
Może ktoś z was bedzie widział co mi dolega.

Straciłem zdolność myślenia. Byłe programistą z pasją, a teraz nie potrafie napisać najprostrzych rzeczy.
Mam problem żeby połaczyć 2 fakty w wniosek.
Mam problem z pamięcią. Podczas testu u psychologa okazalo sie ze nie jestem w stanie przez minute zapamiętać 3 prostych figór geometrycznych. Coś co normalnie zajeło by mi 2 sekundy.
Prawie cały czas czuje się zmeczony. Nic mi sie nie chce. Idę do sklepu po jedzenie dopiero jak całkiem skończy mi sie jedzenie w domu.

Jerzeli się zmusze by siaść i prubować cos napisac, to szybko robie się bardzo śpiący, i zasypiam na kilka godzin. Jeżeli się zmusze by nie spać, i siedzieć dalej, to moje IQ spada jeszcze bardziej. I dochodzi do sytuacji ze czytam jakieś zdanie, i jak dojde do końca to nie pamiętam co było na początku. Wiec zaczynam od nowa, i tak w kółko.

Na przełomie 2019/2020 pracowałem w firmie gdzie byłem zmuszony spać maksymalnie 3h dziennie. Nie wiem czy jest to przyczyna moich obecnych problemów, ale napewno doprowadziło to do jakiś zniszczeń w muzgu.
W tamtej pracy oczywiscie nie funkcjonowlame dobrze, i nie byłem w stanie myśleć.
Ale jak zrezygnowałem z niej to po miesiacu odpoczynku wrociłem do siebie i przez ponad rok funkcjonowałem bardzo dobrze.

W 2021 poszedlem do nowej pracy na etat, a w 2022 zaczeły sie obecne problemy (albo urosły to zauważalnego poziomu).
Wyżucili mnie z pracy, odpoczołem, ale nigdy nie wróciłem do siebie.

Lekarze znaleźli u mnie:
- Niedobór witaminy C (zanim to znaleźli i dali mi ów witamine to spałem po 20h dziennie).
- Stłuszczoną wątrobe.
- Zespół Częściowo Pustego Siodła Tureckiego (co w moim przypadku powoduje nadmiar prolaktyny i niedobór testosterony).
Ale żadna z tych rzeczy ponoć nie jest przyczyną moich problemów.

Dostawałem od lekaży antydepresanty i dużo różnych leków, ale nic nie pomogło.

Dostałem też porady od rodziny i znajomych:
- "Wstawa wcześnie rano i dużo ćwicz"
- "Przestań udawać i zabieraj sie do roboty"
- "Napij się wódki" (jak zaczeły się moje problemy, to nie piłem od 7 lat. nigdy nie piłem duzo)
Nic nie pomogło.
  • 180
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: słyszałem kiedyś, o akcji, że dziewczyna jakaś nie mógła się skupić potrafiła zasnąć/zasłanąć w losowych momentach i okazało się, że miała krzywe biodro i poszła do kręgarza kręgarz ją nastawił i wszystko wróciło do normy. Ale źródło tej historii to "trust me bro"
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: Ja byłem ostatnio u endokrynologa i mówił że przychodzą do niego nauczycielki angielskiego po przechorowaniu covida i mają podobne problemy jak ty, problemy z pamięcią i myśleniem. Zrób sobie może jakiś pakiet pocovidowy?
  • Odpowiedz
@moll: Neurlogo powiedziała że nic nie znalazła. Endokrynolog znalazła nadmiar prolaktyny i niedobór testosteronu. Dostalem tabletki na pobudzenie wydzielania testosteronu. Nic nie zmieniło. Endokrynolog powiedziała że jak podniesienie testosteronu nie pomaga, to nie to. I żebym gdzie indziej szukał.
  • Odpowiedz
@moll: Mialem 2 przeswietlenia glowy: MR, TK.
Znalezli skrzywiona przegorde nosowa i "zespół częsciowo pustego siodła tureckiego".
Laryngolog powiedzial ze skrzywiona przegroda raczej nie bedzie powodowac takich objawow.
A to drugie, to powoduje ucisk na przysadke muzgową, a to z koleji troche zaburza produkcje chormonow, ale jak juz pisalem endokrynolog powiedziala ze to nie to.
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: Z głową w sensie fizycznym możesz mieć wszystko w porządku. Problemem może być brak aktywności w mózgu - np problemy z neuroprzekaźnikami. Jest wiele sposobów na zwiększenie aktywności neuroprzekaźników, jak choćby zażywanie magnezu. Poza tym, jak @moll wspomniała - to mogą być choroby metaboliczne. Zadbaj o zdrowie odżywianie: na początek unikaj kofeiny i dużych ilości czerwonego mięsa (wieprzowiny - ja osobiście całkowicie z niej zrezygnowałem i czuję się znacznie lepiej).
  • Odpowiedz
@moll: Mialem badana wątrobe, nerki, i jeszcze jakies 2 organy w brzuchu, nie pamietam juz które.
Jedyne co znaleźli to stłuszczoną wątrobe, ale nie na tyle by powodowała jakiekolwiek problemy.
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: hmmm... Bierzesz jakieś suplementy? Zrobiłeś oznaczenie poziomu witamin?
Część tych objawów (związanych ze zmęczeniem) przypomina przedawkowanie wit. B6 - ona jest pchana w sporą część suplementów i do jedzenia.
Mój mąż ją kiedyś przedawkował i miał podobnie (ale nie aż tak). U niego objawy ustąpiły po tygodniu od odstawienia wszystkich supli. Potem poprzeliczał dawki i wyszło, że magnez z B6 trzeba zmienić na czysty. Teraz jest spoko
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: Mgła umysłowa. Masz tak ze nie mozesz skladnie myslec i wyobraznia nie dziala jak powinna? Ja mam podobnie, u mnie zaczelo sie od silnego stresu i problemow ze snem.
  • Odpowiedz
@peter-sobieraj: dieta? Podobne przypadki w rodzinie? Może to faktycznie pokłosie tamtej pracy, stres potrafi z dużym opóźnieniem się odezwać.

Byłeś u gastrologa? Może coś od tej strony znajdziesz
  • Odpowiedz