Wpis z mikrobloga

Cześć wegańskie Mirki i Mirabelki, czas nadszedł, żeby znowu ograniczyć mięso i pochodne zwierząt, wobec tego w jakie produkty są takimi, które muszę mieć zawsze pod ręka, warto się zaopatrzyć, aby gotowanie sprawiało przyjemność i nie nadszarpnęło aż tak budżetu? #gotujzwykopem #weganizm #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
- Niezmielone siemię lniane, używane jest do ciast, kotletów.
- Puszka ciecierzycy jest spoko, bo nie dość, że masz ciecierzyce - całkiem nie najgorsze źródło białka - to masz jeszcze wodę po ciecierzycy z której da się zrobić bezy, majonezy, musy itd.
- Czarna sól (droższa od zwykłej ale stosuje się ją w małych ilościach) przydatna jeśli chcesz nadać jajecznego posmaku.
- Dodatkowo dokupiłbym płatki drożdżowe ponoć dają serowy posmak (ja tam
  • Odpowiedz
@sked: warzywa strączkowe: fasolę, ciecierzyca, soczewicą, taniej wychodzą samemu ugotowane z suchych niż puszkowe, przykładowe przepisy:
Curry z soczewica
Sos do spaghetti z soczewicą zamiast mięsa
Kotlety z cieciorki i kaszy jaglanej
Chili sin carne
Fasolka po bretonsku ale bez kiełbasy (na bazie przepisy ciecierzyca po bretonsku z jadlonomia)
  • Odpowiedz
  • 0
@Rak_Codzienny: o i to jest garść nowości dla mnie, więc będę szukał po marketach @I_feel_fine: właśnie głównie szukałem na jadłonomi jakichś przepisów, więc będę grzebał dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rak_Codzienny: bo trzeba mieć dobre płatki drożdżowe, ja wcześniej kupowałam w jakimś bio eko sklepie za 15zł i były mega, teraz kupiłam pierwsze lepsze w leclercu za 7zł i w sumie nic nie czuć /:
od siebie: zawsze trzymam 2 puszki czarnej i białej fasoli w lodówce na wszelki wypadek, sajgonki z biedronki na czarną godzinę (jak zjesz tydzień/dwa po terminie to nic się nie stanie), słoik ciecierzycy i 2 jogurty
  • Odpowiedz
@sked: Soczewica (czerwona gotuje sie szybko bez namaczania, zielona trochę dłużej z namaczaniem 30-60minut), papryka wędzona, sól czarna, płatki drożdżowe - to taki must have na początek. Zakładam, że kasze, ryż czy makarony bezjajeczne to oczywistość.

Do tego ciecierzyca z której można zrobić pyszny hummus. Soja z której można zrobić: mleko, twarożek (czy jak kto woli to nazywać - tofu) a przy okazji robienia tofu zostaje okara którą można albo wysuszyć
  • Odpowiedz