Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają osoby, które wymyśliły jakiegoś mema? Jakimi są osobami? To właśnie możecie poznać taką osobę. Każdy z nas zna te memy o Januszu polaku nosaczu, większości z was się pewnie przejadły ale gdy taki zobaczę to powiem wam że czuje się... dziwnie .Ale zacznę od początku. Pomysł na użycie znanego dzięki Testovironowi nosacza sundajskiego powstał w mojej głowie w wakacje 2016. Widziałem, że były już wcześniej jakieś pojedyncze próby zrobienia takich memów ale raczej nie były to próby udane. Wtedy postać nosacza sundajskiego wydawała mi się genialna w swojej prostocie, można jednocześnie wytykać błędy, zachowania i inne stereotypy o Polakach pod postacią mema. Mema na których jest jakaś anonimowa małpka. I wszyscy są zadowoleni. Ludzie cisną po polakach jednocześnie nie obrażając nikogo konkretnego, takich nosaczy sundajskich są tysiące i nie obrażą się a nawet nie będziemy wiedzieć które dokładnie zwierze jest na memie.

Postanowiłem więc stworzyć swój pierwszy obrazek z tą małpką z zabawnym nosem. Nie miałem zbytnio pomysłu na jakiś dobry tekst więc od biedy poszukałem obrazków z Panem Ławrynowiczem (tą pierwotną wersją Janusza jeśli ktoś nie wie), nie będę podawać dokładnie jakie memy zrobiłem ale powiem, że osiągnęły prawie 1000 plusów na wykopie. A były to takie teksty, że gdybym dzisiaj zarzucił taki mem to ciężko by było zdobyć nawet 5 plusów. Potem to już machina sama pracowała, ludzie kopiowali moje obrazki na jebzdzidy, kwejki i inne serwisy, nawet na wykopie po jakimś czasie znowu wrzucano to memy. Nosacz sundajski bardzo szybko stał się popularny, zaczęto tworzyć parodie na youtube, pojawił się nawet gość który miał głos jak rasowy janusz a moje memy były używane jako sztandarowy przykład mema z nosaczem. Byłem nieco przerażony tym jak rozpromowałem coś, co w sumie było oczywiste, Testoviron pokazał nam nosacza już w 2013 bodajże i właśnie wtedy można było go zacząć używać a nie wykorzystując do tego niewinnych ludzi jak Pan Ławrynowicz.

Sam już nie wiem co mam o tym myśleć, bo w końcu to dzięki mnie ocalono od nękania wiele nieco otyłych i wąsatych panów. Ale z drugiej strony zapoczątkowałem falę trochę takiego raka, gdzie niektórzy już na siłę próbują doczepić się do zachowań które może są nieco nie na miejscu ale nie stoi za tym żaden interes, przekręt, "zaradność" czy oszustwo ale tak jest chyba z każdym memem, że staje się już wyeksploatowany do granic możliwości. Trudno...
Chciałem się tylko komuś wyżalić, jakkolwiek może ten wpis wyglądać.
#polak #testoviron #memy #nosaczsundajski #heheszki #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zastanawialiście się kiedyś jak wyg...

źródło: comment_EQpctrqQkesufWFQcUAjIK2e4SaqgUyO.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:
Najbardziej #!$%@? jak zrobi się zajebistego mema, a strony typu kwejk, demotywatory, jebzdzidy, #!$%@?ą mema, obkleją swoimi logo, a najbardziej to mnie wkureilo, jak całego mojego mema na demotywatorach jakiś chun zrobił od nowa... To samo zdjęcie, mój tekst ktopka w kropkę, tylko tekst nie był już na zdjęciu, ale pod zdjęciem w tej #!$%@? czarnej ramce. A mem był wybitny, cały internet okrązył...