Wpis z mikrobloga

Ten wpis https://www.wykop.pl/wpis/37456879 zainspirował mnie do przemyśleń - czy to, że prędzej czy później każda grupa hobbystyczna na FB na dowolny temat zmienia się w sekciarskie kółko wzajemnej adoracji i swoich przekonań o świecie to jakieś ogólnoświatowe zjawisko, czy cecha Polaków narzekających na wszystko i czepiających się każdego kto nimo racji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś leczenie kompleksów poprzez #!$%@? się do innych czy co ( )

Jestem w grupach o psach i kotach, czasami odezwać się tam z niepopularną opinią to ryzykowanie wyrzuceniem z grupy xD

Psy:

Odwieczna walka pt. "Albo rasowy z rodowodem, albo kundelek ze schroniska". Ja wiem, że pseudohodowle są wstrętne i trzeba się ich wystrzegać. Co nie zmienia faktu, że mnóstwo ludzi w Polsce ma pieski "w typie rasy" z różnych źródeł innych niż pseudohodowla, np. komuś się zamarzyło rozmnożenie piesków i swojej skundlonej labradorce znalazł skundlonego labradora narzeczonego. Można dyskutować czy warto zwiększać populację psów o kolejne kundelki, ale naprawdę to co się dzieje na tych grupach gdy ktoś tylko piśnie "Ja mam owczarka Reksa bez rodowodu i kocham go tak jakby go miał albo i bardziej" jest nie do opisania XD Na niektórych grupach od razu usuwają posty w tym temacie żeby uniknąć gównoburzy, albo dodają punkt w regulaminie pt "W NASZEJ GRUPIE POPIERA SIĘ TYLKO KUPOWANIE RASOWYCH PSÓW Z RODOWODEM, INNE POSTY BĘDĄ USUWANE".

Albo "albo sucha karma z pęcinek środkowoazjatyckich knurów długoogoniastych 800zł/kilo, albo BARF" XD

Koty:

Jezusmaria, przyznaj się że masz kota wychodzącego (takiego, który chodzi sam na kocie wycieczki po okolicy) - pakuj się, #!$%@? z grupy XD Masz kota znajdę, który sam do ciebie przyszedł z dworu? Zamknij go w domu na resztę życia, będzie ci dozgonnie wdzięczny, bo kot jest mądry i rozumie że to dla jego dobra, kup mu zabawki, będzie szczęśliwy xD

A najbardziej mnie rozbawił kociamadkafejs.jpg, gdy jedna z kociar opowiadała jak bardzo się zdziwiła gdy chciała adoptować kota ze schroniska w UK i zapytali ją o to, czy ma odpowiednie warunki dla kota, tj. czy ma go gdzie wypuszczać. Wypuszczać, rozumiecie, WYPUSZCZAĆ XD Hurrdurr ale jak to, koty się trzyma w domu, no nie mieściło im się w głowach że w UK nie dostaniesz kota ze schroniska jak się nie zdeklarujesz że masz go gdzie wypuszczać na dwór xDDDDD

#rakcontent #facebookcontent #koty #psy #bekazpodludzi
whiteglove - Ten wpis https://www.wykop.pl/wpis/37456879 zainspirował mnie do przemyś...

źródło: comment_SDQqcZhLtdZcEV1ycciZSF2daXscnSDm.jpg

Pobierz
  • 15
@whiteglove: Mój się wręcz domaga wypuszczenia. Będzie tak długo jęczał, że aż mnie zmęczy. A jak przegnie pałe - chce wyjść, zaraz wraca, znów jojczy, to dostaje kopa i siedzi na dworze. Zawsze wraca. Chyba ogarnął zegarek, bo wie że do 22 ma czas, a potem czeka go siedzenie na dworze xD