Wpis z mikrobloga

Czołem #rzeszow. Mam pytanie, według was lepiej jest kupić dwupokojowe mieszkanie z trochę mniejszym metrazem i bez balkonu w okolicy Marszałkowskiej, 7 min od galerii Rzeszów, czy gdzieś w okolicy wsizu ciut większe no i z balkonem? Narazie na wynajem, z czasem może wrócę do Rzeszowa żeby tam zamieszkać. Jak sądzicie?
  • 21
@IdzDoAptekiPoLeki: Czy do czegoś oprócz suszenia prania używasz balkonu? Sam mam mieszkanie z dość dużym balkonem i już nie pamiętam kiedy go ostatnio w ogóle otwierałem. Pranie suszy suszarka, a balkon w bloku nie jest miejscem (IMO) gdzie można spokojnie usiąść i porozmawiać albo wypić kawę. No, chyba że jest to 100 metrowy taras na dachu. Właśnie szukam kolejnego mieszkania i balkon jest chyba ostatnią rzeczą na którą zwracam uwagę.
@psylo Zależy jaki balkon i w jakiej lokalizacji. Ja przy dobrej pogodzie zawsze piłem kawę na balkonie czy czytałem. Często też z dziewczyną siadalismy coś zjeść czy pogadać tylko mieliśmy spory balkon 9m2. Teraz jak kupowałem to też zwracałem uwagę na balkon i lokalizację. Jak grałem w hearthstone to też często na balkonie :d
Ja nie lubię, jak w moich rozmowach bierze udział pół bloku ¯\_(ツ)_/¯ ale racja, że to zależy też od lokalizacji. Moja jest dość cicha, więc ruch uliczny nie spełnia funkcji zagłuszacza dla sąsiadów.
@Vaerlin: jak to mowia, lepiej miec a nie potrzebowac niz odwrotnie

jak pisali poprzednicy, fajnie sobie wyjsc w lecie wieczorem, fajnie postac w nocy z herbatka itp
fajnie wywiesic pranie na wiosennym wietrze

ale jezeli Ci go nie brakuje to nie problem oczywiscie
@3mortis:

lepiej miec a nie potrzebowac niz odwrotnie

To oczywiście prawda, ale jeśli stajesz przed wyborem lepsze mieszkanie i lokalizacja ale bez balkonu vs słabe z dużym balkonem to wybór się komplikuje.
@m_pom: balkon ma dużo plusów ale pamiętaj,że dodatkowe drzwi balkonowe to dodatkowa strata ciepła zimą, ponadto praktycznie wszystkie balkony do roku 2000 budowane były w taki sposób, że tworzyły most termiczny a przez to uciekało sporo ciepła z domu. Nie tylko będzie ,,ciągnąć" od podłogi ale rachunki za ogrzewanie mogą być wyższe. Osobiście i tak brałbym z balkonem, bo lubię balkony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Voltaire mieszkałem kiedyś w mieszkaniu małym, ale właśnie bardzo "ciągnęło" od balkonu. Jednak podobnie jak ty lubię balkony:)

@Vaerlin jak kolega niżej mówi, lepiej mieć i nie potrzebować.

@IdzDoAptekiPoLeki to. Mieszkanie narazie nie dla mnie a trafiła się całkiem fajna oferta. Dlatego się zastanawiam czy aż tak bardzo mi przeszkadza brak balkonu skoro narazie nie zamierzam tam mieszkać a wynajmować.
@m_pom: Res drob nie mieszkam tam na szczęście, ale latem prawie codziennie jeżdżę tamtędy rowerem, z racji, że jest to najkrótsza droga i potrafi tam nos wykręcić.
Powiem tak okolice WSIZU, też zależy jakie. Okulickiego czy boruty spiechowicza, nie kojarzy mi się najlepiej, ale to może takie moje subiektywne odczucie. Za to okolice Mikołajczyka, czy Ofiar katynia wydają mi się w miarę przyjazne do mieszkania