Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki podpowie mi ktoś czy pracownik Korbanku ma tutaj racje?
Nie wiem czy w tej sytuacji się nie mylę i niepotrzebnie zawracam serwisantowi głowę.

Dostawca internetu oferuje prędkość daną prędkość jedynie w obrębie swojej infrastruktury? Tak zrozumiałem odpowiedź Korbanku.

Zaczęło się od tego, że podczas ściągania ze Steama zauważyłem mniejszą prędkość niż się spodziewałem. Potestowałem ściąganie z serwerów OVH, potem speedtesty z jak i bez routera. Wychodziło mi się, że nie przekraczam 240 Mbit/s. Napisałem więc zgłoszenie do Korbanku z prośbą o weryfikację, bo ze speedtestów wynikało, że upload jest symetryczny z downloadem, a łącze miało być 700/200. Oto konwersacja od otrzymania odpowiedzi:

https://imgur.com/a/2Tdu5Pw

Wybaczcie, że tak zawile to opisałem :/


Przy okazji ktoś poleci na Psim Polu dostawce?

  • 15
@Vexis: imho pracownik korbanku mógł mieć rację - jeśli steam nie udostępnia pobierania z prędkością większą niż te zmierzone 240mbit/s, to nikt na to nic nie poradzi, a już na pewno nie korbank. Sporo serwerów ma ustawioną ograniczoną prędkość pobierania, żeby wiele osób na raz obsłużyć.
@Vexis: Co chcesz jeszcze testować? Jak wychodzisz poza sieć korbanku, to prędkość zależy od hostów/serwerów, z ktorymi się łączysz, od ich przepustowości, karty sieciowej, od przepustowości sieci itp.
@Vexis: Musiałbyś testować download/upload wewnątrz jego sieci. Może udostępnia jakieś serwery do testowania? A może znajdź kogoś innego wewnątrz ich sieci i z nim wymień się plikami?
@Vexis nie maja plikow testowych na swoich serverach? wiem ze vectra kiedys cos takiego miala. testowe pliki na ich stronie: 700mb, 4gb etc.
PS: steam chyba pobiera i mieli dyskiem jednoczesnie - kiepski test sciagania danych. juz chyba konta premium na serwisach hostingowych sa lepszym wyznacznikiem bo sobie kilka razy ten sam plik pobierzesz o roznych porach i ocenisz cyferki - ale to tez zalezy od tego gdzie trafi plik i w
@BrowserStack: Gdzie się sprawdza region, bo przyznam, że nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przy okazji jakiś Mirek mógłby się odnieść do ostatniej wiadomości pracownika Korbanku? To całe #rodo nadal dla mnie niejasne :/